Zdewastował tężnię solankową. Teraz odpowie za to przed sądem

0
161

Lubliniecka policja zatrzymała mężczyznę, który poprzez malowidła zdewastował tężnie solankową na Bulwarze Europejskim w Lublińcu. Okazał się nim być 18-letni mieszkaniec Lublińca.

W okresie pomiędzy 15-18 stycznia 2021 roku nieznany sprawca zniszczył elewację tężni solankowej znajdującej się na Bulwarze Europejskim w Lublińcu. Na bocznych ścianach solanki wandal namalował farbą w sprayu różne napisy oraz rysunki przedstawiające symbole płci męskiej i żeńskiej.

Właściciel obiektu, czyli Urząd Miasta w Lublińcu zgłosił sprawę uszkodzenia obiektu na policję i wstępnie oszacował szkodę na kwotę powyżej 500zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Lublińca. Przeglądając monitoring z miejsca zdarzenia, wytypowali sprawcę zniszczenia mienia, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Lublińca.

18-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat. Dodatkowo  będzie musiał naprawić szkody lub pokryć koszty takiej naprawy.

Policja przypomina, że każde nanoszenie malunków na obiekt bez zgody jego właściciela jest traktowane jak wandalizm, czyli przestępstwo zniszczenia mienia, za które grozi kara więzienia i pokrycia kosztów naprawy szkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here