Raków pokonał Górnika Zabrze i awansował do ćwierćfinału PP

Piłkarze Rakowa Częstochowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w 2021 roku. W środę pokonali w 1/8 Pucharu Polski Górnika Zabrze 4:2 i awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek. To dobry znak przed sobotnim meczem z Lechią Gdańsk.

Piłkarze Rakowa rozegrali dobrą pierwszą połowę i zepchnęli gości pod bramkę. Raków już w 3. minucie po golu Vladislavsa Gutkovskisa wyszedł na prowadzenie. „Gutek” wykorzystał podanie z lewej strony boiska i uderzeniem z „pierwszej piłki” z około czterech metrów trafił do bramki Górnika. W 14. minucie było już 2:0. Gola z rzutu wolnego z… pięciu metrów zdobył Ivi Lopez.

O ile pierwsza połowa należała do Rakowa to po zmianie stron dominował Górnik, który po dwóch golach Jesusa Jimeneza (drugi z rzutu karnego) doprowadził do remisu 2:2. I mecz rozpoczął się od nowa.

Końcówka należała ponownie do Rakowa. W 87. minucie Raków po golu Ivi Lopeza z rzutu karnego ponownie wyszedł na prowadzenie. Dla Ivi Lopeza był to drugi gol w meczu. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Jarosław Jach.

Raków po zwycięstwie z Górnikiem 4:2 awansował do 1/4 Pucharu Polski.

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (3.), 2:0 Ivi Lipez (14.), 2:1 Jesus Jimenez (55.), 2:2 Jesus Jimenez (72.), 3:2 Ivi Lopez (87.), 4:2 Jach (90.)

Raków: Pindroch – Piątkowski, Jach, Mikołajewski, Tudor, Sapała, Kun, Schwarz, Szelągowski (70. Tijanic), Ivi Lopez (90. Papanikolau), Gutkovskis (90. Długosz).