fbpx

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty już w najbliższy weekend w Częstochowie

20 i 21 kwietnia na Jasnej Górze odbędzie się XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. To modlitewne rozpoczęcie sezonu motocyklowego.


XXI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego wypada na weekend 20-21 kwietnia w jasnogórskim sanktuarium. Głównym punktem pielgrzymki będzie niedzielna msza św. celebrowana przed Szczytem o godz. 11. Po niej zaplanowano poświęcenie pojazdów.

Z kolei sobotę przewidziane jest spotkanie z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim. Uczestnicy wysłuchają także koncertu muzycznego patriotyczno-historycznego w wykonaniu Dariusza oraz Bartosza Grzybkowskich. Spotkanie zwieńczy Apel Jasnogórski.

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty już w najbliższy weekend w Częstochowie 2
XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty (archiwum redakcji)

Organizatorem tej jednej z najważniejszych imprez motocyklowych w Polsce, Zlotu Gwiaździstego, jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Celem Stowarzyszenia jest organizowanie wyjazdów do miejsc mordu i pochówku Polaków, popularyzację prawdy historycznej o Golgocie polskich patriotów, którzy zostali zamordowani za wierność Ojczyźnie. Głównymi celami Stowarzyszenia jest pielęgnowanie polskich tradycji oraz udzielanie pomocy Polakom na terenie byłych republik sowieckich, budowane są szkoły, biblioteki i kościoły.

Szczegóły: www.jasnagora.com

red., mat. Bura Prasowego Jasnej Góry