fbpx

31-latek stawił się na egzaminie na prawo jazdy kompletnie pijany

31-letni mieszkaniec Radomska mając 2.5 prom. alkoholu w organizmie, przystąpił do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. To było jego siódme podejście i chyba ostatnie…

Mężczyzna postanowił swój stres przed kolejnym egzaminem praktycznym utopić… w alkoholu. 31-latek w ubiegłym tygodniu podchodził po raz siódmy do egzaminu praktycznego, Na miejscu stawił się kompletnie pijany. Tuż po godzinie 9 egzaminatorka nabrała podejrzeń, że mężczyzna, który usiadł już za „kółko”pojazdu oznaczonego literą „L”, najprawdopodobniej jest pijany. Radomszczanin nie został dopuszczony do egzaminu.

Od sytuacji od razu powiadomiono częstochowskich policjantów. Mundurowi z drogówki po przybyciu do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, poddali badaniu na zawartość alkoholu „przyszłego kierowcę”. Okazało się, że 31-latek jest kompletnie pijany. Badanie wykazało, że ma w organizmie 2.5 promila alkoholu. Jak tłumaczył policjantom, to stres był powodem jego dotychczasowych niepowodzeń na egzaminach. Tym razem postanowił się – jak mówił – „wyluzować”. Czynności w tej wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

mat. KMP w Częstochowie