Siatkarze Exact Systems Norwid z Krakowa przywieźli tylko punkt

Siatkarze Exact Systems Norwid w czwartek wieczorem rozegrali swój drugi mecz w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie wywieźli z Krakowa punkt, ale przegrali 2:3.

Mecz w Krakowie był bardzo nierówny, a siatkarze grali falami. Dobre akcje przeplatali złymi. Inauguracyjna partia była bardzo wyrównana, ale wygrali ją gospodarze 25:23 i objęli prowadzenie w meczu. Po dwóch setach było już 2:0 dla AZS AGH.

Od 3. partii częstochowianie zaczęli grać lepiej. W końcówce tego seta zaskoczył blok i Exact Systems Norwid zmniejszył straty na 1:2.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki w czwartym secie zmiażdżyli gospodarzy i wygrali 25:12 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Wszyscy myśleli, że rozpędzony Exact Systems Norwid wygra również piątą partię. Ale przebudzenie nastąpiło tym razem u gospodarzy. AZS AGH dobrze rozpoczął tie-breaka. Przy zmianie stron było 8:4 dla gospodarzy. Ostatecznie krakowianie wygrali 15:8 i mecz 3:2.

AK, fot:

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:23, 25:17, 19:25, 12:25, 15:8)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Schmidt, Borkowski, Sobański, Takahashi (libero) – Biliński, Kryński, Popiela, Gibek, Sługocki.