fbpx

Ogród Dydaktyczny „Cztery Pory Roku” przy PSP nr 6 w Radomsku

Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku został uroczyście otwarty Ogród Dydaktyczny „Cztery Pory Roku”. Jego zadaniem będzie edukowanie dzieci na temat ekologii.

Ogród Dydaktyczny 10
Fot. UM w Radomsku

Ogród Dydaktyczny jest tak rozplanowany, by umożliwił uczniom przebywanie na świeżym powietrzu w czasie czterech pór roku. W trakcie zajęć z przedmiotów przyrodniczych i edukacji wczesnoszkolnej uczniowie będą się uczyć o przyrodzie i ekologii.

Jego powstanie było możliwe dzięki pieniądzom z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także dzięki wsparciu finansowemu Miasta Radomska.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

 – „Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystości oddania do użytku ogrodu dydaktycznego. To jest już trzeci ogród w Radomsku zlokalizowany na terenie szkoły. Dzięki temu, że powstał, macie piękne miejsce do nauki i obserwowania zmieniającej się o każdej porze roku przyrody – zwrócił się do uczniów prezydent.

Ogród Dydaktyczny „Cztery Pory Roku” na swoim terenie posiada:

  • wiele kwiatów i krzewów ozdobnych;
  • skalniak z kaskadą wodną;
  • łąkę kwietną;
  • rośliny wabiące motyle i rośliny miododajne;
  • drewniana przestronna wiata dydaktyczna z ławkami i stolami (jest to miejsce przeznaczone do zajęć dydaktycznych w okresie wiosenno-letnim);
  • ścieżka sensoryczna;
  • zegar słoneczny;
  • stacja meteorologiczne.

W pobliżu ogrodu znajduje się ogród owocowo-warzywny.

 Ogród jest tak stworzony, aby w ciągu jednej godziny dydaktycznej, mogło z niego korzystać kilka grup. Myślę, że dzięki temu ogrodowi niektórzy odnajdą w sobie pasję ogrodniczą – zauważa dyrektor PSP nr 6 Wojciech Grajkowski. – „Śmiało można powiedzieć, że nasza szkoła pięknieje – dodaje.

Przybyli gości poza zwiedzeniem nowego nabytku podstawówki mieli także okazję obejrzeć krótkie przedstawienie o tematyce ekologicznej zaprezentowane przez uczniów PSP nr 6.