Ferie zimowe 2021 w lublinieckim MDK

0
584

W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu ruszyły dzisiaj zapisy na ferie zimowe 2021. Temat przewodni – „Między domami”. Liczba miejsc ograniczona.

Ferie zimowe 2021 w lublinieckim MDK 1
Fot: MDK w Lublińcu

Biorąc pod uwagę obecną sytuację panującą w kraju i chociaż budynki kultury są zamknięte, MDK Lubliniec postanowił zadbać o dzieciaki w czasie ferii zimowych, które już nie długo się zaczną, w nieco inny sposób, bo przygotowana oferta jest „na wynos”.

Dzieci niestety teraz spędzają bardzo dużo czasu w domu, co jest spowodowane przez pandemię, dlatego to właśnie domy stały się punktem wyjścia do wspólnej zabawy. Na pewno nie będzie nudno, bo tytuł tegorocznych ferii to „Między domami”.

„Niestety nie możemy zaprosić dzieci do naszego domu – domu kultury, na zajęcia takie jak zwykle, jednak byłoby super, gdybyśmy te ferie mimo wszystko spędzili RAZEM”– mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor lublinieckiego MDK.

„Między domami” – na czym będą polegać zajęcia?

Uczestnicy ferii 2021 będą mieli przygotowane zadania na każdy dzień, których tematem przewodnim jest dom. Informacje o tych zadaniach udostępniane będą na Facebooku MDK, stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz będą udzielane telefonicznie.

Zadania będą związane z historią domu, czy historią miasta. Czasem uczestnicy będą musieli popracować twórczo, a czasem będą musieli wyjść z domu na poszukiwania czy po to, by odebrać kreatywną paczkę!

Wykonując zadania krok po kroku, każdy uczestnik zacznie powoli przygotowywać najprawdziwszą własną KAPSUŁĘ CZASU, która będzie zawierać zbiory rzeczy informujące o codziennym życiu, a którą będzie można otworzyć dopiero za kilka, kilkanaście lat.

Dla wytrwałych uczestników ferii czekają atrakcyjne nagrody!

Osoby, które chcą wziąć udział w feriach, proszone są o zapisanie się telefoniczne pod numerem 34 351 06 87 lub na stronie internetowej poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy przyjmowane są od dzisiaj od godziny 8:00 do 15:00 aż do wyczerpania miejsc.

„Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – nie trzeba mieć Internetu i Facebooka, wszystkie wskazówki dostępne będą też telefonicznie” – podkreśla dyrektor MDK.

Udział w feriach i wszelkie materiały dla uczestników są darmowe.

Ferie zimowe 2021 w lublinieckim MDK 2
Fot: MDK w Lublińcu