fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowski OKF zaprasza na pokaz specjalny laureata Złotych Lwów na tegorocznym Festiwalu...

Częstochowski OKF zaprasza na pokaz specjalny laureata Złotych Lwów na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Częstochowski OKF zaprasza na pokaz specjalny laureata Złotych Lwów na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na platformie mojekino.pl pokazany zostanie dziś i jutro pełnometrażowy film animowany autorstwa Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” .


Będzie go można obejrzeć w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animafest Gdańsk.
Film Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy to niezwykłe dzieło filmowe. Obraz powstawał 14 lat, a jego jedynym autorem jest właśnie Mariusz Wilczyński.

To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni – zachęca częstochowskie Kino Iluzja. – Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Film Wilczyńskiego będzie dostępny pod linkiem

https://www.mojeekino.pl/vods/vod.867


dzisiaj od godziny 15 do 23,59 i jutro, 28 grudnia w tych samych godzinach.
Pamiętajmy, że kupując dostęp do filmu przez zakładkę OKF Iluzja, wspieramy finansowo częstochowskie kino.
Oto zwiastun filmu:


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -