fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie?

Dzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie?

Jak spędzić Dzień Dziecka? Oto pytanie, na które z pewnością szukają odpowiedzi rodzice, dziadkowie czy chrzestni. Dobrą propozycją może być wybranie kinowego seansu. Jakie propozycje przygotowały kina OKF i Cinema City.

Dzień Dziecka można spędzić w Ośrodku Kultury Filmowej – Kinie Studyjnym „Iluzja”. O godz. 16.15 na ekranie pojawi się „Ernest i Celestyna: Misja muzyka”. Bohaterami animacji są niedźwiedź-awanturnik i mała, radosna, którzy podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Jednak, gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Dozwolona jest tylko jedna nuta.

Ten tytuł OKF pokaże również 3 czerwca o godz. 12.15 i 4 czerwca o godz. 10.

Dzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie? 1
„Ernest i Celestyna: Misja muzyka” (fot. OKF)

A jakie propozycje kino przy Al. NMP 64 przygotowało na kolejne dni? 2 czerwca o godz. 16.15 wyświetli duńską animację „Wróżka Różka”. Tytułowa bohaterka mieszka w pięknym różanym pąku. Marzy o posiadaniu przyjaciela, ale jest zbyt przerażona, aby opuścić swoją bezpieczną przystań. Pewnego dnia żądny przygód motyl Jedwabek odwiedza Różkę w jej domu. Mimo dzielących ich różnić od razu zostali przyjaciółmi. Niestety, wkrótce Jedwabek zostaje porwany przez trolla. Różka musi zapomnieć o swoich lękach i wyruszyć w niebezpieczną podróż, by ocalić przyjaciela.

Dzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie? 2
„Wróżka Różka” (fot. OKF)

3 czerwca repertuar poszerzy się o dziecięcy hit „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry”, który wyświetlony będzie o godz. 11. Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!

Dzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie? 3
„Kicia Kocia mówi: Dzień dobry” (fot. OKF)

Z kolei w niedzielę, 4 czerwca o godz. 12 OKF zaprezentuje animację „Najlepsze urodziny królika Karola”. Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu…

Dzień Dziecka w kinie. Na jakie seanse można wybrać się w Częstochowie? 4
„Najlepsze urodziny królika Karola” (fot. OKF)

Informacje o biletach można znaleźć na stronie okf.czest.pl.

Moc propozycji dla najmłodszych widzów mają również częstochowskie kina Cinema City. w „Wolności” 1 czerwca można obejrzeć wspomniane przygody Kici Koci, „Małą Syrenkę” (kolejną aktorską wersję dawnej animacji Disneya), „Spider-man: Poprzez multiwersum”, „Super Mario Bros. Film”, „Szkołę Magicznych Zwierząt”, „Vinski i pył niewidzialności” i „Wróżkę zębuszkę”. Nieco starsi wybiorą zaś „Strażników Galaktyki 3” lub „Transformers: Przebudzenie Bestii”.

Z kolei Cinema City Galeria Jurajska proponuje: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry”, Małą Syrenkę”, „Spider-man: Poprzez multiwersum”, „Super Mario Bros. Film”, a także wspomniane propozycje dla starszej publiczności.

Repertuar i bilety na www.cinema-city.pl.

red.

Czytaj także: Zbliża się 1 czerwca. Jakie propozycje na Dzień Dziecka przygotował częstochowski teatr?

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV