fbpx
Strona głównaSportZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ”

ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ”

Ponad dwustu uczniów klas III częstochowskich szkół podstawowych wzięło udział 31 maja 2023r. w zawodach pływackich „UMIEM PŁYWAĆ” organizowanych w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania.

Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Częstochowie. Zawody odbyły się na Pływalni Krytej MDK przy ul. Łukasińskiego.

ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 1
„Umiem pływać „
ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 2

Trzecioklasiści rywalizowali na dystansie 25 m stylem grzbietowym, 25 m stylem dowolnym oraz w sztafetach szkolnych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i nagrody. Zawody pozwoliły pokazać umiejętności pływackie tej grupy dzieci, która brała udział w zajęciach Powszechnej Nauki Pływania.

ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 3
ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 4

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie pozwala na pozyskanie nowych umiejętności, na ukazanie znaczenia zdrowego i aktywnego trybu życia, wpływa na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu.

ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 5

Należy podkreślić, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na częstochowskich pływalniach, a fakt że szkolenie odbywa się „od podstaw” i prowadzi do zdobycia umiejętności pływackich, pozwala stwierdzić, że tego typu inicjatywa zwiększa bezpieczeństwo dzieci nad wodą.

ZAWODY PŁYWACKIE „UMIEM PŁYWAĆ” 19
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV