Krajowe Zawody Badmintona, organizowane po raz drugi w Olsztynie, zakończyły się medalowymi osiągnięciami dla ULKS „LOTKA”.
Gmina Olsztyn po raz drugi była organizatorem Krajowego Turnieju Młodzików U-15 i Młodzików Młodszych U-13 oraz U-11 i U-9 w badmintonie, które odbyły się 8-9 maja 2021 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Turniej został rozegrany na siedmiu kortach w hali sportowej. W zawodach brali udział młodzi zawodnicy z całej Polski oraz z Czech. Mimo dużej rywalizacji młodzi LOTKA-rze zdobyli 10 medali.
LOKATY:
Kategoria U-9
Gra pojedyncza chłopców:
- I miejsce – Aleksander Turski – MKS Orlicz Suchedniów;
- II miejsce – Oliwier Maladyn – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- III miejsce – Dominik Ardelli – KS Wolant Jaworzno;
- III miejsca – Przemysław Kula – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.
Ga pojedyncza dziewczyn:
- I miejsce – Hanna Zemla – bez klubowa;
- II miejsce – Gabriela Ostrowska – UKS Iskra Sarbice;
- III miejsca – Zuzanna Łysak – KS Wolant Jaworzno;
- III miejsca – Klaudia Wrześniewska – AZSUŚ Katowice.
Kategoria U-11
Ga pojedyncza dziewczyn:
- I miejsce – Klara Siadlak – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- II miejsce – Maria Jędrusik – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- III miejsca – Alicja Dubiel – BKB Set Mazańcowice;
- III miejsca – Julia Łukaszewska – UKS Iskra Sarbice.
Gra pojedyncza chłopców:
- I miejsce – Aleksander Turski – MKS Orlicz Suchedniów;
- II miejsce – Bartosz Wacowski – UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.;
- III miejsce – Olaf Książkiewicz – UKS Plesbad Pszczyna;
- III miejsca – Jakub Kabała – MKS Orlicz Suchedniów.
Kategoria U-13
Gra mieszana:
- I miejsce – Julia Zioła / Bartosz Koza – bez klubowa / Górnik Łęczna SA;
- II miejsce – Lucie Suhajova/Mateusz Michalik – Czechy/ ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- III miejsce – Oliwia Kanik / Grzegorz Sepioło – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.
Gra pojedyncza chłopców:
- I miejsce – Mateusz Michalik – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- II miejsce – Bartosz Koza – Górnik Łęczna SA;
- III miejsce – Piotr Babicz – BKB Set Mazańcowice;
- III miejsca – Karol Dubiel – BKB Set Mazańcowice.
Ga pojedyncza dziewczyn:
- I miejsce – Julia Zioła – bez klubowa;
- II miejsce – Sarah Grenerova – Czechy;
- III miejsca – Lucie Suhajova – Czechy;
- III miejsca – Oliwia Surowiec – bez klubowa.
Gra podwójna chłopców:
- I miejsce – Michał Matlak / Tymoteusz Wiercigroch – BKB Set Mazańcowice;
- II miejsce – Tomasz Chojnacki / Bartosz Koza – KS Badminton Kobierzyce / Górnik Łęczna SA;
- III miejsce – Grzegorz Sepioło/Oskar Gwoździowski – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
- III miejsca – Piotr Babicz/Karol Dubiel – BKB Set Mazańcowice.
Gra podwójna dziewczyn:
- I miejsce – Sarah Grenerova/Lucie Suhajova – Czechy;
- II miejsce – Olga Więcek / Zuzanna Turska – UKS Plesbad Pszczyna/ MKS Orlicz Suchedniów;
- III miejsce – Julia Królikowska / Karolina Marek – UKS KSBad Kraków/UKS Cross Tomice.
Kategoria U-15
Gra podwójna chłopców:
- I miejsce – Tomasz Koperdowski / Jakub Sidor – KS Badminton Kobierzyce;
- II miejsce – Filip Zioła/Kamil Markus – UKS Unia Bieruń / UKS Korona Pabianice;
- III miejsce – Jacek Matula / Jakub Okulski – MMKS Kędzierzyn-Koźle/KS Badminton Kobierzyce;
- III miejsca – Marcel Dzięgielewski / Kamil Gomoluch – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.
Gra mieszana:
- I miejsce – Julia Koralewska / Kamil Markus – UKS Korona Pabianice;
- II miejsce – Urszula Wojtysiak / Jakub Sidor – UKS Junior Wrzosowa / KS Badminton Kobierzyce;
- III miejsce – Liliana Zgryza / Jacek Matula – UKS Junior Wrzosowa / MMKS Kędzierzyn-Koźle;
- III miejsca – Wiktoria Kaletka / Kamil Gomoluch – bez klubowa / ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.
Ga pojedyncza dziewczyn:
- I miejsce – Aleksandra Kurkiewicz – AZSAGH Kraków;
- II miejsce – Julia Koralewska – UKS Korona Pabianice;
- III miejsce – Urszula Wojtysiak – UKS Junior Wrzosowa.
Gra pojedyncza chłopców:
- I miejsce – Kamil Markus – UKS Korona Pabianice;
- II miejsce – Filip Zioła – UKS Unia Bieruń;
- III miejsca – Jakub Sidor – KS Badminton Kobierzyce;
- III miejsca – Tomasz Koperdowski – KS Badminton Kobierzyce.
Gra podwójna dziewczyn:
- I miejsce – Julia Koralewska / Aleksandra Kurkiewicz – UKS Korona Pabianice / AZSAGH Kraków;
- II miejsce – Liliana Zgryza/Urszula Wojtysiak – UKS Junior Wrzosowa;
- III miejsce – Anna Jaciubek / Marta Małolepsza – MKS Dwójka Blachownia / UKS Junior Wrzosowa.