fbpx

„Cyberfoto 2021” w sieci. Obejrzyj częstochowską wystawę i wysłuchaj wykładu

W Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie otwarto wystawę pokonkursową „Cyberfoto”. Można ją oglądać w sieci.

W piątek 7 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie otwarto pokonkursową wystawę pokonkursową XXIV Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji “Cyberfoto”. Komisarzem wystawy, a zarazem i pomysłodawcą fotograficznego przedsięwzięcia jest Sławomir Jodłowski.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, relację można jednak obejrzeć w sieci. Regionalny Ośrodek Kultury zamieścił ją zarówno na swojej stronie na Facebooku jak i na kanale YouTube. W ten sposób można wysłuchać m.in. wykładu dr Krzysztofa Jureckiego, który przewodniczył obradom jury.

Na tegoroczny konkurs 35 autorów nadesłało 140 prac. Do wystawy zakwalifikowano zaś 89 prac 30 autorów. W obradach komisji – obok Krzysztofa Jureckiego – uczestniczyli również artyści-fotograficy Arkadiusz Ławrywianiec, Małgorzata Dołowska oraz wspomniany już Sławomir Jodłowski.

Pierwszą nagrodą jury nagrodziło Ryszarda Czernowa z Tychów za prace „Avatar 5”, „Bramy Europy”, „Organicus 32”. Drugą nagrodę otrzymał zaś Radosław Wróbel z Wrocławia za prace „Where Is Your Crown”, „Reflected 1,2” i „Common Head, Cavendish sister I”. Z kolei trzecia nagroda trafiła do Magdaleny Samborskiej z Pabianic za prace „Zniszczota niedowcieleń”.

Przyznano również wyróżnienia. W tym roku otrzymali je Jan Zych z Krakowa, Mirosław Iskra ze Stalowej Woli oraz Borys Makary z Krakowa. Nagrodę Specjalną Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie otrzymała z kolei Krystyna Andryszkiewicz z Gdańska, Nagrodę Przewodniczącego jury Krzysztofa Jureckiego – Jacek Szczerbaniewicz z Jeleniej Góry, a nagrodę Małgorzaty Dołowskiej – Marcin Bawiec z Tarnowa.

Autorzy związani z Częstochową i regionem tym razem pozostali bez nagród. Nie oznacza to jednak, że pokonkursowa wystawa obywa się bez ich udziału. W Galerii Ośrodka prezentowane są bowiem fotografie autorstwa Łukasza Rajsa, Małgorzaty Kozakowskiej, Piotra Cieślaka, Mateusza Kozery i Bartosza Dominika.

ZS

Czytaj także: Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń