fbpx

„Rytm w sercu”. Częstochowski teatr szykuje muzyczne wydarzenie. Będą tylko dwa otwarte koncerty!

„Rytm w sercu” to najnowsze muzyczne przedsięwzięcie przygotowywane przez Teatr im. Mickiewicza. Dwa otwarte koncerty zaplanowano na 12 czerwca.

Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie przygotował kolejne muzyczne wydarzenie. To nowy program twórców „Zaczarowanego konia”, którego pokochała już publiczność. „Rytm w sercu” to propozycja dla wszystkich, którzy lubią bawić się przy piosenkach sprzed lat.

Wykonawcami są tu znany i lubiany zespół Makabunda oraz aktorzy częstochowskiego teatru – Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Michał Kula, Maciej Półtorak i Antoni Rot. Zaśpiewają również Agnieszka Pawełczyk i Wojtek „Brodi” Turbiarz.

„Rytm w sercu” wybijać będą takie przeboje jak choćby „Płonąca stodoła” z repertuaru Czesława Niemena, „Pożar w Kwaśniewicach” zespołu No To Co, „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn czy „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk. Nie braknie też przedwojennych szlagierów jak „Już taki jestem zimny drań” i „Baby, ach te baby”.

– Będzie to jedyna okazja, aby posłuchać szlagieru „Brunetki, blondynki” w interpretacji Michała Kuli, zobaczyć jak Brodi wciela się w postać „Zakochanego złodzieja” oraz naocznie stwierdzić, czy urocza skrzypaczka Makabundy – Agnieszka Pawełczyk naprawdę „piła dziś i jest wstawiona”? Nie zabraknie też tekstów satyrycznych autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego, Tadeusza Drozdy a nawet… samego mistrza Ignacego Krasickiego – zapowiada teatr.

"Rytm w sercu". Częstochowski teatr szykuje muzyczne wydarzenie. Będą tylko dwa otwarte koncerty! 2
Robert Dorosławski w spektaklu „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych” (fot. Teatr im. Mickiewicza)

Za scenariusz, pomysł całości i prowadzenie odpowiada Robert Dorosławski, dyrektor naczelny Teatru im. Mickiewicza. Koncert powstaje na specjalne zamówienie częstochowskiego Wydziału Zdrowia, nie wejdzie więc na stałe do teatralnego repertuaru. Tym samym częstochowianie okazji do uczestnictwa w nim nie będą mieli zbyt wiele. Planowane są tylko dwa otwarte koncerty. Termin to sobota, 12 czerwca o godz. 16 i 19. Warto pospieszyć się z rezerwacją miejsc!

Bilety na parter kosztują – 45 zł (normalne) i 40 zł (ulgowe), a te na balkon – 40 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe). Teatr wprowadził również promocyjne ceny na bilety dla seniorów, którzy zapłacą za nie 30 zł. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl

ZS

Czytaj także: Częstochowski teatr czeka na powrót widzów od 29 maja. Szykuje blisko 30 wydarzeń