Sukcesy medalowe ULKS „LOTKA” w Krajowych Zawodach Badmintona

0
315
lotka 9

Krajowe Zawody Badmintona, organizowane po raz drugi w Olsztynie, zakończyły się medalowymi osiągnięciami dla ULKS „LOTKA”.

lotka 8
Fot. UG w Olsztynie

Gmina Olsztyn po raz drugi była organizatorem Krajowego Turnieju Młodzików U-15 i Młodzików Młodszych U-13 oraz U-11 i U-9 w badmintonie, które odbyły się 8-9 maja 2021 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Turniej został rozegrany na siedmiu kortach w hali sportowej. W zawodach brali udział młodzi zawodnicy z całej Polski oraz z Czech. Mimo dużej rywalizacji młodzi LOTKA-rze zdobyli 10 medali.

LOKATY:

Kategoria U-9
Gra pojedyncza chłopców:

  • I miejsce – Aleksander Turski – MKS Orlicz Suchedniów;
  • II miejsce – Oliwier Maladyn – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • III miejsce – Dominik Ardelli – KS Wolant Jaworzno;
  • III miejsca – Przemysław Kula – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.

Ga pojedyncza dziewczyn:

  • I miejsce – Hanna Zemla – bez klubowa;
  • II miejsce – Gabriela Ostrowska – UKS Iskra Sarbice;
  • III miejsca – Zuzanna Łysak – KS Wolant Jaworzno;
  • III miejsca – Klaudia Wrześniewska – AZSUŚ Katowice.

Kategoria U-11
Ga pojedyncza dziewczyn:

  • I miejsce – Klara Siadlak – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • II miejsce – Maria Jędrusik – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • III miejsca – Alicja Dubiel – BKB Set Mazańcowice;
  • III miejsca – Julia Łukaszewska – UKS Iskra Sarbice.

Gra pojedyncza chłopców:

  • I miejsce – Aleksander Turski – MKS Orlicz Suchedniów;
  • II miejsce – Bartosz Wacowski – UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn.;
  • III miejsce – Olaf Książkiewicz – UKS Plesbad Pszczyna;
  • III miejsca – Jakub Kabała – MKS Orlicz Suchedniów.

Kategoria U-13
Gra mieszana:

  • I miejsce – Julia Zioła / Bartosz Koza – bez klubowa / Górnik Łęczna SA;
  • II miejsce – Lucie Suhajova/Mateusz Michalik – Czechy/ ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • III miejsce – Oliwia Kanik / Grzegorz Sepioło – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.

Gra pojedyncza chłopców:

  • I miejsce – Mateusz Michalik – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • II miejsce – Bartosz Koza – Górnik Łęczna SA;
  • III miejsce – Piotr Babicz – BKB Set Mazańcowice;
  • III miejsca – Karol Dubiel – BKB Set Mazańcowice.

Ga pojedyncza dziewczyn:

  • I miejsce – Julia Zioła – bez klubowa;
  • II miejsce – Sarah Grenerova – Czechy;
  • III miejsca – Lucie Suhajova – Czechy;
  • III miejsca – Oliwia Surowiec – bez klubowa.

Gra podwójna chłopców:

  • I miejsce – Michał Matlak / Tymoteusz Wiercigroch – BKB Set Mazańcowice;
  • II miejsce – Tomasz Chojnacki / Bartosz Koza – KS Badminton Kobierzyce / Górnik Łęczna SA;
  • III miejsce – Grzegorz Sepioło/Oskar Gwoździowski – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn;
  • III miejsca – Piotr Babicz/Karol Dubiel – BKB Set Mazańcowice.

Gra podwójna dziewczyn:

  • I miejsce – Sarah Grenerova/Lucie Suhajova – Czechy;
  • II miejsce – Olga Więcek / Zuzanna Turska – UKS Plesbad Pszczyna/ MKS Orlicz Suchedniów;
  • III miejsce – Julia Królikowska / Karolina Marek – UKS KSBad Kraków/UKS Cross Tomice.

Kategoria U-15
Gra podwójna chłopców:

  • I miejsce – Tomasz Koperdowski / Jakub Sidor – KS Badminton Kobierzyce;
  • II miejsce – Filip Zioła/Kamil Markus – UKS Unia Bieruń / UKS Korona Pabianice;
  • III miejsce – Jacek Matula / Jakub Okulski – MMKS Kędzierzyn-Koźle/KS Badminton Kobierzyce;
  • III miejsca – Marcel Dzięgielewski / Kamil Gomoluch – ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.

Gra mieszana:

  • I miejsce – Julia Koralewska / Kamil Markus – UKS Korona Pabianice;
  • II miejsce – Urszula Wojtysiak / Jakub Sidor – UKS Junior Wrzosowa / KS Badminton Kobierzyce;
  • III miejsce – Liliana Zgryza / Jacek Matula – UKS Junior Wrzosowa / MMKS Kędzierzyn-Koźle;
  • III miejsca – Wiktoria Kaletka / Kamil Gomoluch – bez klubowa / ULKS „LOTKA” gm. Olsztyn.

Ga pojedyncza dziewczyn:

  • I miejsce – Aleksandra Kurkiewicz – AZSAGH Kraków;
  • II miejsce – Julia Koralewska – UKS Korona Pabianice;
  • III miejsce – Urszula Wojtysiak – UKS Junior Wrzosowa.

Gra pojedyncza chłopców:

  • I miejsce – Kamil Markus – UKS Korona Pabianice;
  • II miejsce – Filip Zioła – UKS Unia Bieruń;
  • III miejsca – Jakub Sidor – KS Badminton Kobierzyce;
  • III miejsca – Tomasz Koperdowski – KS Badminton Kobierzyce.

Gra podwójna dziewczyn:

  • I miejsce – Julia Koralewska / Aleksandra Kurkiewicz – UKS Korona Pabianice / AZSAGH Kraków;
  • II miejsce – Liliana Zgryza/Urszula Wojtysiak – UKS Junior Wrzosowa;
  • III miejsce – Anna Jaciubek / Marta Małolepsza – MKS Dwójka Blachownia / UKS Junior Wrzosowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here