Trzecie zwycięstwo z rzędu siatkarek KS Silesia Częstochowa w 2 lidze i… wicelider

Trzecie zwycięstwo z rzędu w 2 lidze odniosły siatkarki KS Silesia Częstochowa. Częstochowianki wygrały w sobotę w Wałbrzychu z Chełmcem 3:1.

Przed meczem Chełmiec miał 7 punktów i o 1 „oczko” wyprzedzał siatkarki z Częstochowy. Ale podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel nie patrzyły na tabelę tylko pojechał do Wałbrzycha powalczyć o zwycięstwo i komplet punktów. I swój cel zrealizowały.

Inauguracyjna partia była bardzo zacięta, ale w końcówce lepiej zagrały częstochowianki i wygrały 25:23. Po drugim secie można było mieć obawy o końcowy wynik, bo KS Silesia przegrał do 16.

Na szczęście od trzeciego seta częstochowianki ponownie przejęły inicjatywę. Trzecią partię wygrały do 19, a w czwartym secie postawiły kropkę nad i zwyciężając 25:22 i w meczu 3:1.

Po 4 kolejkach KS Silesia ma na koncie 9 punktów i jest na 2. miejsce w tabeli 3 grupy 2 ligi.

AK, fot: materiały prasowe klubu

Chełmiec Wałbrzych – KS Silesia Częstochowa 1:3 (23:25, 25:16, 19:25, 22:25)

Trzecie zwycięstwo z rzędu siatkarek KS Silesia Częstochowa w 2 lidze i... wicelider 2