Szybkie przełamanie siatkarek Częstochowianki

Siatkarski KS Częstochowianki wygrały w sobotę z Asotra Płomień Sosnowiec 3:1 i zdobyły pierwsze 3 punkty w sezonie.

Rozgrywki w 1 lidze kobiet nabierają tempa. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha przegrały w I kolejce z PWSZ Roleski Tarnów 0:3. Na szczęście w II kolejce nastąpiło przełamanie. W sobotnim meczu co prawda pierwszego seta wygrały siatkarki gości, ale w trzech kolejnych triumfowały już częstochowianki.

Szczególnie ważna była wygrana w 3 secie. Rywalki prowadziły w końcówce, ale Częstochowianka potrafiła wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W czwartym secie to już zdecydowana dominacja siatkarek trenera Stelmacha, które nie pozwoliły sosnowiczankom na zbyt wiele.

Po dwóch kolejkach siatkarki Częstochowianki mają na koncie 3 punkty: zwycięstwo i porażkę.

KS Częstochowianka – Asotra Płomień Sosnowiec 3:1 (19:25, 25:22, 26:24, 25:14)