Siatkarze AZS Częstochowa odnieśli drugie zwycięstwo w II lidze

Niezwykle emocjonujący mecz stoczyli w sobotę w Hali Polonia siatkarze AZS Częstochowa. Drużyna trenera Rafała Legienia pokonała Chełmca Wałbrzych 3:1, a wszystkie cztery sety kończyły się wynikami 25:23…

Siatkarze AZS Częstochowa rozgrywki w II lidze rozpoczęli od wygranej w Bielawie z Bielawianką 3:2. W drugiej kolejce częstochowianie podejmowali Chełmca Wałbrzych, który był liderem po I kolejce. Spotkanie rozpoczęło się od wygranej AZS-u 25:23, choć gospodarze przegrywali już kilkoma punktami w inauguracyjnym secie.

Druga odsłona meczu też była wyrównana, ale tym razem ze zwycięstwa 25:23 cieszyli się goście i po dwóch setach był remis 1:1.

AZS kierowany przez Jędrzeja Brożyniaka walczył od drugie zwycięstwo w sezonie. Na skrzydłach podobali się Michał Żuk i Dominik Miarka. W ataku dobrze grał Jakuba Aniołek, a na środku Adam Woźnica i Mariusz Wacek. Na libero wiele piłek podbił Maciej Szadkowski. Z dobrej strony zaprezentowali się zmiennicy. Wygrana z Chełmcem po meczu walki to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami…

AZS Częstochowa – Chełmiec Wałbrzych 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:23)