Siatkarki Sorella Częstochowianki wygrały łatwo dwa pierwsze sety, a później…

Nie udał się siatkarkom KS Sorella Częstochowianka inauguracyjny mecz w 1 lidze kobiet. Częstochowianki prowadziły już z Sokołem Mogilno 2:0, ale przegrały 2:3…

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa siatkarski KS Sorella Częstochowianka rozegrały pierwszy mecz nowego sezonu w 1 lidze kobiet. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wygrały inauguracyjną partię do 17. Częstochowianki jeszcze lepiej zagrały w drugim secie. Kiedy kibice spodziewali się łatwego i szybkiego zwycięstwa 3:0, siatkarki z Mogilna odwróciły losy spotkania. Sokół wygrał trzeciego oraz czwartego seta i doprowadził di tie-breaka. W nim również okazał się lepszy. Sokół wygrał 15:11 i cały mecz 3:2. Tym samym 2 punkty wyjechały do Migilna, a tylko jeden zamiast trzech został w Częstochowie.

AK, fot: Marcin Haberko

KS Sorella Częstochowianka – Sokół Mogilno 2:3 (25:17, 25:12, 22:25, 23:25, 11:15)

Siatkarki Sorella Częstochowianki wygrały łatwo dwa pierwsze sety, a później... 2