Serducho z Blachowni pomogło pierwszemu dziecku

0
339

Dzięki nakrętkom wrzucanym do serca, które znajduje się między budynkiem Prażynki a węzłem przesiadkowym w Blachowni, udało się pomóc pierwszemu dziecku.

11 stycznia 2021 roku przy budynku Prażynki został zamontowany przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji specjalny pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Jak się okazało, pomysł Burmistrz Sylwii Szymańskiej okazał się bardzo trafiony.

Serce bardzo szybko zostało zapełnione nakrętkami przez mieszkańców Blachowni, dlatego można było je przeznaczyć na cele charytatywne.

Serducho z Blachowni pomogło pierwszemu dziecku 1
Fot. UG Blachownia

Pierwsze zebrane nakrętki zostały przekazane rodzicom 13-letniego Tobiaszka Niemczyka. Chłopiec urodził się z porażeniem mózgowym, dlatego uzyskana ze sprzedaży kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację chłopca i zakup niezbędnego zaopatrzenia ortopedycznego.

– „Dziękuję urzędowi i mieszkańcom za wrażliwość, dobroć, życzliwość i bezinteresowną otwartość na oczekiwania potrzebujących” – powiedziała mama chłopca Marta Niemczyk.

Serducho z Blachowni pomogło pierwszemu dziecku 2
Fot. UG Blachownia

Tobiaszkowi pomagają również uczniowie z placówek szkolnych z gminy Blachownia, gdzie także są organizowane zbiórki nakrętek.  

– „Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek” – mówi Burmistrz Sylwia Szymańska. – „To niewielki wysiłek, a wspólnie możemy zrobić tyle dobrego”.