fbpx
Strona głównaPolecane29. Finał WOŚP. Jaki sprzęt medyczny trafi niebawem do Częstochowy?

29. Finał WOŚP. Jaki sprzęt medyczny trafi niebawem do Częstochowy?

Do końca lutego do 11 miast Polski trafią pierwsze sprzęty medyczne ofiarowane przez specjalistyczne firmy w ramach 29. Finału WOŚP. Na liście jest również Częstochowa.

31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki było zebranie środków na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (o finale w Częstochowie pisaliśmy na naszym portalu choćby TUTAJ).

Finałowy dzień Fundacja Jerzego Owsiaka zakończyła podając kwotę deklarowaną w wysokości 127 495 626 zł. To dotychczasowy rekord, ale na ostateczne podsumowania przyjdzie pora na początku kwietnia. Wtedy WOŚP ostatecznie poda wynik tegorocznej kwesty.

Na inne dobre wiadomości nie trzeba czekać tak długo, już wiadomo, że do końca lutego do 11 miast Polski trafią pierwsze sprzęty medyczne ofiarowane przez specjalistyczne firmy w ramach 29. Finału WOŚP. Na tej liście znalazła się Częstochowa.

-Przekazanie sprzętu medycznego do kolejnych potrzebujących placówek zawsze wiąże się z wielkimi emocjami — górę biorą duma, wzruszenie i radość, bo dla takich chwil gramy przez cały rok! Beneficjentami tych cennych darów (pierwszych przekazanych w ramach 29. Finału WOŚP), będą placówki m.in. w Warszawie, Krakowie, Rybniku, Szczecinie, Opolu, Koszalinie, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Częstochowie, Oświęcimiu i Bydgoszczy, a ich łączna kwota to ponad 1 mln zł! – informuje na swojej stronie internetowej Fundacja WOŚP.

Jakie dary powędrują do polskich szpitali? 

Medicart Healthcare Sp. z o.o. przekazał WOŚP w darze 30 specjalistycznych pomp objętościowych z wyposażeniem. Zaś BTL Polska Sp. z o.o. przekazuje 10 sztuk respiratorów BTL 606.Stiegelmeyer Sp. z o.o. ofiarował dwa łóżka szpitalne do intensywnej terapii. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Real” Adam Jacek Zbroński przekazuje w darze  materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe.

Z kolei 3M Poland Sp. z o.o. przekazuje w darze  zestaw urządzeń gwarantujący stałe monitorowanie temperatury głębokiej i zapobieganie niezamierzonej hipotermii u pacjentów i jednorazowe stetoskopy. Famed Żywiec Sp. z o.o. ofiarował  ogólnochirurgiczny stół operacyjny. A ASPEL SA przeznał w darze Elektrokardiograf do diagnostyki chorób serca. Dutchmed PL Sp. z o.o. ma w darze analizator parametrów krytycznych.Reha-Bed Sp. z o.o. przekazuje w darze 12 Leżanek dla rodziców małych pacjentów. Zaś Euromed Medical Solution Sp. z o. o. przekazuje w darze aparat USG Samsung HS40 z dwiema sondami i opcją kardiologiczną.

Listę darczyńców wieńczą: Biameditek Sp. z o.o., który przekazuje defibrylator oraz zestaw endoskopowy, Schiller Poland  Sp. z o.o. przekazujący aparat EKG, Medical Systems Polska Sp. z o.o.  z ofiarowanym aparatem do znieczulenia oraz Viridian Polska Sp. z o.o. z przekazanymi czterema pulsoksymetrami oraz dwoma kardiomonitorami oznak życiowych.

To, jaki sprzęt dotychczas trafił do szpitali w różnych miastach Polski, można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet

A. Kostyra (mat. WOŚP)

WOŚP. Można wylicytować odsłonięcie pomnika Częstocha z Jerzym Kędziorą

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here