Remis Skry z Sandecją

Piłkarze Skry Częstochowa w meczu 19. kolejki 2 ligi zremisowali w Krakowie z Sandecją Nowy Sącz 2:2. Gospodarze dwa gole zdobyli z rzutów karnych.

Piłkarze Skry jechali do Krakowa na mecz z Sandecją pełni optymizmu. Chcieli wygrać z będącą w strefie spadkowej Sandecją i zdobyć 3 punkty oraz cieszyć się z 8 zwycięstwa w sezonie.

Spotkanie nie było jednak łatwe. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy zdobyli gola z rzutu karnego. Skra wyrównała po bramce Jana Ciućki w 19. minucie. Kilka chwil później częstochowianie objęli prowadzenie 2:1. Autorem gola był Olivier Wypart. Niestety, ale w 32. minucie Sandecja miała swój drugi rzut karny w meczu i swojej szansy na remis nie zmarnowała…

Kibice w pierwszej połowie zobaczyli 4 bramki, a po zmianie stron gole już nie wpadły. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Częstochowianie do domu wracali tylko z jednym punktem…

Skra w środę, 29 listopada rozegra u siebie zaległy mecz z Hutnikiem Kraków, a ostatni oficjalny mecz w 2023 roku zagra 2 grudnia w Bytomiu z Polonią.

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Sandecja Nowy Sącz – Skra Częstochowa 2:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Kwietniewski (11.), 1:1 Ciućka (19.), 1:2 Wypart (25.), 2:2 Kwietniewski (32.)

Skra: Szymkowiak – Nawrocki (68. Kucharczyk), Mesjasz, Wypart, Kubik, Olejnik, Łabojko (92. Kołodziejczyk), Winciersz (68. Maćkowiak), Nocoń, Sajdak (68. Niedbała), Ciućka (71. Wojtyra).