Raków wygrał w Krakowie z liderem Wisłą Kraków!

Piłkarze Rakowa w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy wygrali w niedzielę w Krakowie z Wisłą 2:1. To dobry znak przed czwartkowym rewanżem z Rubinem Kazań.

Piłkarze Rakowa po dwóch kolejkach w PKO BP Ekstraklasie mieli na koncie zwycięstwo w Gliwicach i porażkę w Białymstoku. Częstochowianie zagrali w Krakowie trzy dni po czwartkowym meczu z Rubinem Kazań. Piłkarze Rakowa pokazali charakter. Choć przegrywali od 24. minuty li liderem PKO BP Ekstraklasy 0:1 to w drugiej połowie potrafili odwrócić losy spotkania.

Na 1:1wyrównał Marcin Cebula, który pokonał bramkarza Wisły Mikołaja Biegańskiego. Przypomnijmy, że Biegański przeszedł do Wisły z częstochowskiej Skry.

Zwycięstwo czerwono-niebieskim zapewnił Vladislavs Gutkovskis. Pojawił się na boisku w 75. minucie, a cztery minuty później mógł się cieszyć ze zdobycia bramki, która okazała się na wagę zwycięstwa i 3 punktów.

Piłkarze Rakowa kolejny mecz rozegrają już w najbliższy czwartek w Kazaniu, gdzie będą walczyć o awans do IV rundy eliminacji Pucharu Konferencji UEFA. Przypomnijmy, że pierwszy mecz zakończył się remisem 0:0.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Yeboah (24.), 1:1 Cebula (61.), 1:2 Gutkovskis (79.)

Raków: Trelowski – Rundić, Niewulis, Tudor, Papanikolaou, Poletanović (74. Wydra), Udovicić (46. Kun), Wdowiak (57. Arsenić), Ivi Lopez, Cebula (75. Szelągowski), Musiolik (75. Gutkovskis).