Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!!

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy pokonali wicelidera Legię Warszawa 4:0. Gole na wagę 3 punktów zdobyli Hiszpan Ivi Lopez z rzutu karnego oraz dwa Bartosz Nowak i jednego Fabian Piasecki.

Piłkarze Rakowa w meczu z Legią chcieli szybko zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę w Krakowie z Cracovią. I ta sztuka im się udała.

Czerwono-niebiescy w meczu z wiceliderem Legią na prowadzenie wyszli w 30. minucie spotkania. Po wideoweryfikacji sedzią Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Rakowa. Do piłki podszedł Ivi Lopez i pewnym strzałem wyprowadził Raków na prowadzenie 1:0.

Do przerwy kibice widzieli jeszcze dwie 100 procentowe okazje. Jedną miała Legia, ale piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Stratos Svarnas.

Tuż przed przerwą mogło być 2:0 dla Rakowa ale z bardzo bliskiej odległości do bramki nie trafił Vladislavs Gutkovskis.

Raków po przerwie był stroną nadal przeważającą. Trener Rakowa Marek Papszun w 77. minucie na boiska wpuścił Bartosza Nowaka, a ten trzy minuty później odwdzięczył się trenerowi bramka i było 2:0 dla Rakowa.

Częstochowianie dobili Legię w samej końcówce. Gole zdobyli Fabian Piasecki i ponownie Nowak. Piłkarze Rakowa mogli cieszyć się z 5 zwycięstwa w sezonie. Raków po 8 meczach ma 16 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

MR-K, fot: AK

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 4:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Ivi Lopez (30.), 2:0 Nowak (80.), 3:0 Piasecki (90.), 4:0 Nowak (90.)

Raków: Kovacević – Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun, Czyż (Kochergin), Papanikolau, Tudor, Ivi Lopez (77. Nowak), Wdowiak (77. Musiolik), Gutkovskis (51. Piasecki).

Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 2
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 3
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 4
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 5
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 6
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 7
Raków Częstochowa rozbił Legię Warszawa 4:0!!! 8