fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaMiejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w MDK Lubliniec wystąpi w Sali koncertowej...

Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w MDK Lubliniec wystąpi w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach!

 

Aż 4 nagrody zdobyła lubliniecka orkiestra w XI Tarnogórskim Festiwalu Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda, który odbył się 1 września 2018 r. na tarnogórskim rynku.

Orkiestra otrzymała 2 nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry, nagrodę za najlepsze wykonanie walca,  a nagrodę specjalną kierownika artystycznego festiwalu otrzymał solista- Karol Mastalerz! Jury będąc pod wielkim wrażeniem poziomu wykonanych utworów, przyznało także nagrodę rektora Akademii Muzycznej w Katowicach dla lublinieckiej orkiestry w postaci zaproszenia do wykonania koncertu w sali koncertowej akademii!

„ To był dla nas szczęśliwy dzień, gratuluję serdecznie kapelmistrzowi- Bartłomiejowi Pięcie i muzykom naszej orkiestry. Ten sukces to efekt ogromnego zaangażowania, pracy, ale też ogromnej pasji. Cieszę się tym bardziej, że poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.  Jestem przekonana, że jeśli byłaby nagroda publiczności powędrowałaby również do nas, bo nasza orkiestra miała największe brawa.” – powiedziała obecna na festiwalu Agata Woźniak- Rybka dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Serdecznie gratulujemy kapelmistrzowi Bartłomiejowi Pięcie i wszystkim muzykom  orkiestry i życzymy kolejnych sukcesów!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -