Lubliniec. Akcja policji pn. “Alkohol”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą w dniu dzisiejszym działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol”. Akcja jest prowadzona na drogach powiatu lublinieckiego i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Policjanci w trakcie dzisiejszych działań, w różnych miejscach powiatu będą przeprowadzali badania stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami co pozwoli na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu.

Wobec tego należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli. Akcja będzie prowadzona na wybranych drogach powiatu lublinieckiego w miejscach, które są najbardziej zagrożone wypadkami i niewłaściwymi zachowaniami na drodze.
Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej.

U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

(KPP Lubliniec)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *