fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeLipcowe pielgrzymki na Jasną Górę

Lipcowe pielgrzymki na Jasną Górę

Na rowerze, na rolkach, konno, w biegu i spokojnym marszem. Pielgrzymować można w różny sposób. Tylko w lipcu, do Częstochowy przybędzie aż 45 pielgrzymek.

Najliczniejsza zgłoszona pielgrzymka(ponad 1300 osób) to pielgrzymka z Poznania. Przybędzie ona do Częstochowy 15 lipca. Tego samego dnia na Jasną Górę dotrze pielgrzymka z Przemyśla licząca ok. 1000 osób. Kolejne liczne grupy pojawią się 31 lipca(Czerwienne Bachledówka- ok.1200 osób i Bydgoszcz -500 osób).

Swoją obecność zapowiedziały także piesze grupy z Ostrowa Wielkopolskiego, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Kalwarii Zebrzydowskiej, Trzemeśni, Wadowic, Łodzi, Krakowa, Gorzkowic, Świerklan, Lubomii, Miasteczka Śląskiego czy Czeskiego Cieszyna.

Na Jasną Górę, w lipcu, wbiegną pątnicy z Kalisza, na rolkach wjadą pielgrzymi z Wrocławia, a konno- pielgrzymi z Dąbrówki Kościelnej.

Rowerowi pasjonaci nie porzucają dwóch kółek nawet na czas pielgrzymki, możemy się zatem spodziewać kilku rowerowych grup  z Opola, Koszalina, Strzelec Krajeńskich, Gdańska, Kamienia Pomorskiego, Łasku, Falkowic czy Lubojni.

Warto pamiętać, że wszystkie zapowiedzi obejmują tylko grupy zorganizowane, które zgłosiły zamiar wejścia do Częstochowy. W przypadku wielu z nich konieczne są odpowiednie zabezpieczenia, by mogły swobodnie przejść przez centrum miasta.

Statystyki i wyliczenia nie zawierają liczby pielgrzymów indywidualnych, którzy przybywają do Częstochowy autokarami, pociągami czy prywatnymi samochodami.

W lipcu do naszego miasta dotrze 7, 7 tys pątników, a prawdziwy szczyt pielgrzymkowy czeka nas jak zwykle w sierpniu. Dotychczas, na miesiąc sierpień, zgłoszono aż 37 tys. osób, ale liczba ta z pewnością będzie się jeszcze zmieniać.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV