fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowscy Seniorzy powitali lato wyjątkowym piknikiem

Częstochowscy Seniorzy powitali lato wyjątkowym piknikiem

„Noc Świętojańska” w letnie popołudnie. W ogrodzie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów zorganizowano piknik z okazji powitania lata.

Gospodynią wydarzenia była Elżbieta Markowska- prezes stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, które opiekuje się także Centrum Aktywności Seniorów. Pani Elżbieta od lat włącza się w rozmaite formy aktywności społecznej, często angażując się w profilaktykę zdrowotną i działania na rzecz osób starszych.

Środowe popołudnie w CCAS pełne było beztroski, uśmiechu i radości. Na powitanie lata zorganizowano zabawę taneczną, poczęstunek i konkurs na najpiękniejszy wianek- ważny atrybut nocy świętojańskiej.

Na pikniku, z seniorkami i seniorami spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który podkreślił, że Centrum Aktywności Seniora zawsze jest pełne dobrej, pozytywnej energii i jest bardzo potrzebnym miejscem na mapie Częstochowy.

Podstawowym celem CCAS jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych, skupiona na wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Opiekę nad Częstochowskim Centrum Aktywności Seniorów sprawuje stowarzyszenie Częstochowskich Amazonek. Seniorki i seniorzy mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach integracyjnych, ćwiczą pamięć, grają w szachy, spotykają się na potańcówkach, konkursach. Zajęcia odbywają się zarówno na terenie Centrum jak i poza nim. Kursy komputerowe, warsztaty relaksacyjne, szeroki wachlarz zajęć ruchowych, wszystko to kierowane jest właśnie do osób starszych. Wspólne wyjścia i wycieczki sprawiają, że zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, a często doskwierająca seniorom samotność-odchodzi w niepamięć.

Warto znać adres tego miejsca, bo być może ktoś z naszych bliskich potrzebuje wsparcia i motywacji, by aktywnie działać nawet na emeryturze. Propozycje wszystkich zajęć kierowane są do osób, które ukończyły 60 lat, a wyjątkowe miejsce znajduje się w Częstochowie przy ul. Staszica 10. Wszystkie wydarzenia i działania CCAS można obserwować na Facebooku https://www.facebook.com/ccaseniorow
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV