Jakub Miśkowiak 7. w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w czeskich Pardubicach

W czeskich Pardubicach odbył się w piątek finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Wygrał Australijczyk Jaimon Lidsey. Srebro wywalczył Polak Dominik Kubera. Drugi z Polaków Jakub Miśkowiak z Eltrox Włókniarza został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Miśkowiak w rundzie zasadniczej zdobył 9 punktów (1,1,2,2,3). Zdołał awansować do biegu półfinałowego, w którym niestety zajął 4. miejsce.

Do wielkiego finału awansowali: Lidsey, Kubera oraz Łotysz Oleg Michaiłow oraz Daniel Bewley z Wielkiej Brytanii. W takiej samej kolejności żużlowcy ukończyli finał. Złoto przypadło dla Lidseya, srebro dla Kubery, a brąz IMŚJ dla Michaiłowa. 5. miejsce zajął Hans Madsen z Danii, a 6. Petr Chlupac z Czech. 7. był Miśkowiak.