fbpx

Wystawa fotograficzna Radosława Bartnika w Łodzi

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku Radosław Bartnik wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje w Łodzi.

Wystawa odbyła się 17 września podczas FOLKKONTYNENT#SZTUKA W OGRODZIE BOTANICZNYM, prezentowała ona fotografie z podróży do najdalszych zakątków świata. – „Celem moich podróży nie jest dotarcie do punktu na mapie, ale samo podróżowanie, droga na której spotyka się ludzi, miejsca, krajobrazy, kolory, zapachy, smaki. Chociaż nie wybieram się w podróż po to, żeby robić zdjęcia, w drodze zawsze towarzyszy mi aparat. Miejsca w których byłem wpłynęły na to kim jestem i jak postrzegam wielokulturowy barwny świat. Fascynują mnie inne kultury i cieszę się, że w czasie moich podróży choć na chwilę mogę być ich małą częścią. Ludzi których spotykam na swojej drodze, fotografuję bez planowania. Oni są w drodze, ja jestem w drodze i na ułamek sekundy się spotykamy – raczej pierwszy i ostatni raz, ale spotkani bohaterowie pozostają na zdjęciach. Podróżowanie jest dla mnie źródłem energii na długi czas po powrocie do codzienności, a zatrzymane w kadrze obrazy pamiętnikiem przebytej drogi „– powiedział Radosław Bartnik.

Festiwal zorganizowany został przez Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO oraz Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

K KIK