fbpx

„Wydział Sztuki dla Janka”. Charytatywna aukcja w częstochowskim OPK

W piątek, 17 marca w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” odbędzie się charytatywna aukcja „Wydział Sztuki dla Janka”.

„Wydział Sztuki dla Janka” to aukcja charytatywna oraz wystawa fotograficzna studentów, organizowana we współpracy z wykładowcami oraz przyjaciółmi kierunku „Fotografia i kreacja przekazu wizualnego” na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) w piątek, 17 marca o godz. 17.

Wystawionych zostanie 21 prac. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zbiórkę „Jaś pokona SMA”, dla Jasia Czarneckiego z Pajęczna (więcej informacji: www.siepomaga.pl/jas-pokona-sma).

"Wydział Sztuki dla Janka". Charytatywna aukcja w częstochowskim OPK 2
Janek Czarecki (mat. siepomaga.pl)

Inicjatywa powstała z pomysłu dwóch studentów, którzy chcieli pomóc. Zaangażowało się wiele osób, znanych fotografów, wykładowców i studentów. -Jedni pomagali finansowo, inni dali coś od siebie, ale wszyscy w jednej sprawie. Dziękujemy każdemu z osobna za to, że to wydarzenie może się odbyć – zaznaczają organizatorzy.

W wystawie wezmą udział studenci UJD: Maciej Mąka, Kacper Staszczyk, Matylda Woźnicka, Marek Chudzik, Wioletta Rzepa, Monika Gwóźdź, Dorota Orzełek, Klaudiusz Frukacz, Izabela Kielech, Ola Wojtacha, Kinga Osys, Olaf Trzewiczek i Damian Atłasik. Swoje prace na aukcję przekazali także wykładowcy: prof. Jerzy Piwowarski, mgr Justyna Warwas, mgr Jakub Dziewit, mgr Marcin Wieczorek, a także osoby zaproszone: Piotr Dłubak, Kamil Pawlik, Grzegorz Surmiński i Grzegorz Skowronek. Licytację poprowadzi Maciej Hasik.

red.