Trzy gole Rakowa w Katowicach

W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi Raków wygrał 3:0 z GKS-em Katowice. Bramki dla częstochowian zdobyli Tomas Petrasek i Sebastian Musiolik.

Raków, który jest zdecydowanym liderem I ligi był faworytem spotkania w Katowicach i wywiązał się z tej roli w stu procentach. Do przerwy prowadził 1:0, a pewne zwycięstwo przypieczętował w drugiej połowie. Dla czerwono-niebieskich było to 16 zwycięstwo w rozgrywkach i ósme z rzędu.

W pierwszej połowie Raków miał kilka stałych fragmentów gry i właśnie po jednym z nich padła pierwsza bramka. Tomas Petrasek wykorzystał dośrodkowanie Patryka Kuna i pewnym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy częstochowianie nadal atakowali, ale wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy lider narzucił rywalowi swój styl gry i starał się podwyższyć prowadzenie. Bliżsi zdobycia bramki wyrównującej byli jednak piłkarze GKS-u Katowice. W 58. minucie, po zamieszaniu w polu karnym Rakowa, piłka uderzyła w poprzeczkę i opuściła boisko. To wyraźnie podrażniło podopiecznych Marka Papszuna, którzy z większą intensywnością zaatakowali bramkę katowiczan.

W 72. minucie drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Arkadiusz Jędrych i częstochowianie kończyli mecz w przewadze. Gospodarze ruszyli do przodu, otworzyli się, co skrzętnie wykorzystał Raków, wyprowadzając dwa zabójcze ataki. W 83. minucie Patryk Kun podał do Sebastiana Musiolika, który pewnym, mocnym strzałem podwyższył prowadzenie Rakowa. Napastnik czerwono-niebieskich ustalił też wynik spotkania w 90. minucie. Po szybkiej kontrze Musiolik drugi raz posłał piłkę do siatki, a mecz zakończył się pewną wygraną częstochowskiego zespołu.

Już w środę, w ćwierćfinale Pucharu Polski Raków zmierzy się z Legią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00 i transmitowane będzie przez telewizję Polsat.

GKS Katowice – Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: Petrasek (37.), Musiolik (83., 90.)

GKS Katowice: Baran – Jędrych, Rzonca (55. Piesio), Mączyński, Anon (68. Bronisławski), Błąd, Puchacz, Śpiączka, Lisowski, Habusta, Dejmek

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Kasperkiewicz, Malinowski (80. Bartl), Schwarz, Listkowski (85. Friday Eze), Zachara (59. Szczepański), Kun, Sapała, Musiolik