Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD zakończyły rundę zasadniczą na 4. pozycji. Teraz w półfinale zmierzą się z aktualnym finalistą Ligi Mistrzów KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej kobiecej Ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD wygrały 3:1 z KTS Maximum Broker Toruń. Podopieczne Joanny Pauliny Narkiewicz awansowały do półfinału play off. Tym samym zapewniały sobie i klubowi medal Drużynowych Mistrzostw Polski, który jest 14-tym w historii! Jaki? To się okaże w decydujących meczach sezonu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to brąz….

W ostatnim meczu rundy zasadniczej ekstraklasy częstochowianki przegrały na wyjeździe z MUKS Start Nadarzyn 0:3.

Po 14 kolejkach akademiczki z dorobkiem 23 punktów w tabeli zajmowały czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej żeńskiej ekstraklasy Tetyana Bilenko zajęła pierwsze miejsce. Wygrała 18 pojedynków, a przegrała tylko 4.

AK, fot: materiały prasowe klubu

Partnerami relacji sportowych są:

DMK Invest materiały budowlane Konopiska

Targi budowlane wyposażenia wnętrz i nieruchomości

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Maxium Broker Toruń 3:1

Tetyana Bilenko – Kinga Mikulska 3:0 (11:5, 11:3, 11:3)

Anastasiya Dymytrenko – Martyna Lis 3:0 (11:9, 11:8, 11:4)

Alicja Łebek – Wiktoria Wróbel 2:3 (10:12, 11:5, 11:1, 9:11, 8:11)

Tetyana Bilenko – Martyna Lis 3:2 (6:11, 10:12, 11:9, 11:9, 11:5)

MUKS Start Nadarzyn – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0

Katarzyna Grzybowska – Alicja Łebek 3:1 (11:7, 6:11, 11:6, 11:9)

Anna Brzyska – Tetyana Bilenko 3:1 (11:6, 11:7, 9:11, 11:5)

Paulina Krzysiek – Anastasiya Dymytrenko 3:2 (11:5, 11:5, 6:11, 9:11, 11:6)

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD są w czołowej czwórce Ekstraklasy, mają już medal, a w półfinale zagrają finalistą Ligi Mistrzów 2