Sukcesy tenisistów stołowych

Sześć medali wywalczyli najmłodsi tenisiści stołowi z częstochowskiej drużyny KRS TKKF Sportowiec podczas Mistrzostw Śląska, które odbyły się w minioną niedzielę w Akademickim Centrum Sportowym.

W najmłodszej kategorii skrzat (ur. 2010 i młodsi) zawodniczka częstochowskiego klubu Ewa Bugała po wspaniałej grze wywalczyła tytuł mistrzyni Śląska. O rok od niej młodsza Wiktoria Mazur stanęła na najniższym stopniu podium, przegrywając w całych zawodach tylko jedną partię. Wśród skrzatów Tomasz Kałużny zajął 3. miejsce po dramatycznym meczu ćwierćfinałowym (3-2 i 11-9 w piątym secie). Dobrze zaprezentował się również Dominik Marcinkowski, który był piąty.

W rywalizacji żaków (ur. 2008 i mł.) dwa mistrzowskie tytuły wywalczyła najwyżej rozstawiona Matylda Hadryś,Która w turnieju indywidualnym nie przegrała nawet jednego seta. W parze z Marią Toborek z Orzesza wygrała równiej turniej gry podwójnej. Duży sukces odniosła też Julia Zyna, która zdobyła brązowy medal.

To największe sukcesy tak licznej grupy zawodniczek i zawodników z jednego klubu podczas tegorocznych Mistrzostw Śląska skrzatów i żaków.