Niespodzianki ostatecznie nie było, ale po pierwszym secie siatkarze Exact Systems Norwida prowadzili z PGE Skrą Bełchatów 1:0 i dostarczyli pełnej hali kibiców sporo emocji… Ostatecznie mecz 1/16 Pucharu Polski wygrała PGE Skra i awansowała do 1/8 PP.

W środę w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej nastąpiło oficjalne zakończenie roku 2021. Siatkarze Exact Systems Norwid w meczu 1/16 Pucharu Polski podejmowali wielokrotnego mistrza Polski i 5. zespół Plus Ligi PGE Skrę Bełchatów. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców. Kibice, którzy licznie wypełnili halę Norwida byli świadkami ciekawego meczu. Bardzo dobrze w spotkanie weszli częstochowianie. Siatkarze trenera Piotra Gruszki wygrali w pierwszym secie ze Skrą 25:18 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Goście od drugiego seta zaczęli grać jednak swoją siatkówkę. Szybko doprowadzili do remis 1:1. O trzecim secie gospodarze chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Exact Systems Norwid przegrał 11:25 i Skra prowadziła 2:1 w setach.

W czwartym secie gospodarze ponownie grali jak równy z równym, ale nieco lepsi byli goście i to Skra wygrała mecz 3:1 i mogła cieszyć się z awansu do 1/8 Pucharu Polski.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wygrany absolwent Norwida i reprezentant Polski środkowy Mateusz Bieniek, który pochodzi spod częstochowskiej Blachowni. W zespole gospodarzy wyróżniającym się zawodnikiem był atakujący Tomasz Kryński.

AK, foto: AK

Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 21:25, 11:25, 20:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Długosz, Podborączyński (libero) – Biliński, Popiela, Mucha, Sługocki, Wnuk.

Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Schulz, Kooy, Adamczyk, Milczarek (libero) – Taht, Mitić.

Siatkarze Exact Systems Norwid „urwali” w 1/16 Pucharu Polski seta wielkiej PGE Skrze Bełchatów 2