W środowym meczu Plus Ligi siatkarze Exact Systems Hemarpol przegrali w Iławie z AZS Olsztyn 1:3, choć mogli wracać do domu z przynajmniej jednym punktem…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol jechali do Iławy mając na koncie zwycięstwo i cztery porażki. W swoich dwóch ostatnich meczach częstochowianie nie zdobyli nawet seta więc przed meczem z AZS Olsztyn można było mieć obawy o dobry wynik. Ale częstochowianie bardzo dobrze zagrali w pierwszym secie. Pokonali AZS Olsztyn 25:21 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Podopieczni trenera Leszka Hudziaka mieli też dużą szansę na zwycięstwo w drugim secie. Exact Systems prowadził 20:18 i miał piłkę w górze. Zamiast odskoczyć na 3 punkty zrobiło się 20:19 dla gości. Częstochowianie prowadzili też w końcówce seta 24:22, ale nie zdołali zakończyć seta. Gospodarze w końcówce odrobili straty, zachowali więcej zimnej krwi i wygrali na przewagi doprowadzając tym samym do remisu w meczu 1:1.

W trzeciej partii gospodarze poszli za ciosem i pokonali częstochowian 25:21. Tym samym objęli prowadzenie 2:1 i zdobyli meczowy punkt.

W czwartym secie siatkarze Exact Systems Norwid walczyli do samego końca o odwrócenie losów meczu i doprowadzenie do tie-breaka. Set był zacięty, ale ostatecznie po grze na przewagi wygrali gospodarze i oni cieszyli się ze zdobycia 3 punktów…

MR-K, fot: AK

AZS Olsztyn – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (21:25, 27:25, 25:21, 26:24)

Exact Systems Norwid: Keturakis, Sobański, Schmidt, Dulski, Kogut, Hain, Takahashi (libero) – Borkowski.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol po zaciętym spotkaniu przegrali w Iławie z AZS Olsztyn 2