Siatkarki Ewdar KS Sielsia Częstochowa o awans do 1. ligi będą musiały powalczyć w kolejnym sezonie…

Siatkarki Ewdar KS Silesia Częstochowa zakończyły turniej finałowy o awans do 1. ligi na 3. miejscu. O awans będą musiały powalczyć w kolejnym sezonie.

Turniej finałowy odbył się w Kobyłce koło Warszawy. Częstochowskie siatkarki rozpoczęły go od porażki 0:3 z KSG Warszawa. W sobotę pokonały 3:2 KS Marba Sędziszów Małopolski.

W niedzielę siatkarki Ewdar KS Silesia zmierzyły się z niepokonaną drużyną z Kobyłki. Podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel rozpoczęły bardzo dobrze. Po dwóch setach prowadziły 2:0. Niestety, ale w dwóch kolejnych setach lepsze był rywalki i zrobiło się 2:2 w setach.

W tie-breaku częstochowskie siatkarki prowadziły już 6:1, ale roztrwoniły przewagę. Ostatecznie przegrały decydującą partię 12:15 i mecz 2:3.

Częstochowianki w turnieju zajęły 3. miejsce. Awans do 1. ligi wywalczył Easy Wrap Volley Kobyłka z kompletem 3 zwycięstw oraz 2. KSG Warszawa z 5 punktami.