Raków wygrywa na inaugurację PKO BP Ekstraklasy z Wartą Poznań

W pierwszym meczu nowego sezonu w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Rakowa Częstochowa odnieśli skromne zwycięstwo z Wartą Poznań. Po golu Vladislavsa Gutkovskisa wygrali 1:0, ale najważniejsze są 3 punkty!

Kibice Rakowa czekali i się doczekali. Po wakacyjnej przerwie w piątek rozpoczął się sezon w PKO BP Ekstraklasie. Raków w pierwszym spotkaniu podejmował przy Limanowskiego 83 Wartę Poznań. Czerwono-niebiescy w miniony weekend wygrali w Poznaniu z mistrzem Polski Lechem w finale Superpucharu Polski i kibice Rakowa oczekiwali łatwego zwycięstwa z Wartą. Tym bardziej, że w poprzednim sezonie Raków pokonał u siebie Wartę 3:0, a na wyjeździe wygrał 2:0.

Tak się jednak nie stało. Pierwsza połowa była dość senna i nie dostarczyła zbyt wielu podbramkowych okazji, po których mogły paść bramki. Warto odnotować, że w końcówce gospodarzy uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron Raków ponownie starał się narzucić swój styl gry, ale goście umiejętnie się bronili. Aż do 79. minuty, gdy gola na 1:0 zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Raków utrzymał prowadzenie 1:0 i zdobył pierwsze 3 punkty w sezonie.

Kolejny mecz częstochowianie rozegrają 21 lipca, gdy podejmować będą przy L83 FC Astana.

Raków Częstochowa – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Gutkovskis (79.)

Raków: Kovacević – Rundć, Arsenić, Racovitan, Sorescu (80. Długosz), Lederman, Papanikolau, Tudor (70, Sturgeon), Ivi Lopez (85. Musiolik), Wdowiak (80. Kochergin), Gutkovskis (85. Piasecki).