Raków stracił punkty z Cracovią

W 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa stracili punkty z niewygodną dla siebie Cracovią Kraków i zremisowali 1:1., Częstochowianie ponownie zmierzą się z Cracovią przy Limanowskiego 6 grudnia w 1/8 Pucharu Polski…

Piłkarze Rakowa Częstochowa w sobotę wrócili do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie po dwutygodniowej przerwie spowodowanej grą reprezentacji. Meczem z Cracovią częstochowscy piłkarze rozpoczęli maraton 7 spotkań, które rozegrają do 17 grudnia 2023 roku. Raków oprócz meczów w PKO BP Ekstraklasie rozegra dwa mecze w Lidze Europy i spotkanie 1/8 Fortuna Puchar Polski z… Cracovią Kraków (6 grudnia o godz. 18).

Spotkania z Cracovią w ostatnim czasie były bardzo trudne dla Rakowa. Tak też było w sobotę przy Limanowskiego. Goście nie wystraszyli się mistrzów Polski, tylko od początku grali w otwartą piłkę. Pierwsza na prowadzenie mogła wyjść Cracovia w 12. minucie, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Benjamin Kallman. Krakowianie na prowadzenie wyszli w 25. minucie. Gola zdobył Rumun Virgil Ghita. Raków próbował zremisować przed przerwą, ale nie udało się.

W drugiej połowie Raków był stroną dominującą. Czerwono-niebiescy za wszelką próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. Udało się dopiero w 89. minucie. Rzut karny wykorzystał Bartosz Nowak.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów.

Kolejny mecz Raków rozegra w czwartek w Graz, gdzie zmierzy się w 5. kolejce Ligi Europy zer Sturm. Częstochowianie ponownie z Cracovią zmierzą się 6 grudnia w 1/8 Pucharu Polski.