Nie było niespodzianki w rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Raków Częstochowa wygrał w Kazachstanie, w Nur-Sułtan 1:0 z FC Astana i awansował do 3. rundy eliminacji LKE UEFA, gdzie najpewniej zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Piłkarze Rakowa przed tygodniem rozbili u siebie FC Astana 5:0 i ze spokojem jechali na rewanż do Nur-Sułtan w Kazachstanie. W Częstochowie zostali m.in.: pauzujący za czerwoną kartkę z pierwszego meczu Deian Sorescu, a także kontuzjowani Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis i najlepszy strzelec Rakowa poprzedniego sezonu Ivi Lopez. W wyjściowej jedenastce Rakowa pojawił się na obronie Grek Stratos Svarnas. Trener Rakowa od pierwszych minut postawił też w ofensywie na Sebastiana Musiolika i Vladyslava Kochergina. Spotkanie rozpoczęło się od groźnych akcji Rakowa. W pierwszych 10 minutach gospodarzy dwa razy ratowała poprzeczka po strzałach Sebastiana Musiolika i Bena Ledermana! Aż wreszcie w 15. minucie piłkę jednemu z gospodarzy odebrał Vladyslav Kochergin i atomowym strzałem zza pola karnego zdobył pierwszą bramkę dla Rakowa! I w dwumeczu zrobiło się 6:0 dla zespołu z Częstochowy.

Raków mając prowadzenie kontrolował wydarzenia na boisku i próbował swych sił w kolejnych atakach. Do przerwy kolejne bramki już jednak nie padły.

Kiedy piłkarze Rakowa wychodzili na drugą połowę to myślami byli najprawdopodobniej już w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Czerwono-niebiescy mieli tylko 45 minut, aby utrzymać 6 bramkową przewagę…

Piłkarze FC Astana próbowali zdobyć honorowego gola, ale piłkarze Rakowa wspierani przez grupę kibiców z Częstochowy umiejętnie rozbijali ataki gospodarzy.

W 75. minucie na sytuacje sam na sam mógł wyjść Mateusz Wdowiak, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu jeden z interweniujących gospodarzy.

Chwilę później trener Rakowa Marek Papszun zdecydował się na kolejne zmiany. Za Kochergina wszedł Szymon Czyż, a za Musiolika Fabian Piasecki.

A w 83. minucie na boisku pojawili się Vladislavs Gutkovskis i Fabio Sturgeon. Druga bramka jednak nie padła. Ważne jest jednak drugie zwycięstwo Rakowa z FC Astana, bo to są kolejne punkty w rankingu UEFA.

Raków wygrał w Nur-Sułtan z FC Astana 1:0 i awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Częstochowianie będą czekać teraz do czwartkowego wieczoru, aby poznać swojego rywala. Raków trafi na zwycięzcę z pary Spartak Trnava – Newtown. W pierwszym meczu Słowacy wygrali 4:1 i najpewniej okażą się lepsi w dwumeczu od Walijczyków.

Warto zaznaczyć, że to dla Rakowa 8 mecz w europejskich pucharach i 7 bez porażki…