fbpx

Za dwa dni koniec głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Jaki projekt wart jest uwagi?

Dokładnie za dwa dni skończy się możliwość oddania głosu w ramach ósmego Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Mieszkanki i Mieszkańcy, którzy jeszcze nie zagłosowali, powinni się pośpieszyć, bo w tym roku z Urzędu Miasta przeznaczono prawie 10 milionów złotych na zgłoszone projekty do wykonania w 2022 roku.

Dlaczego oddanie głosu na zadanie w Budżecie Obywatelskim jest tak ważne?

projekt
fot. pixabay.com

Głosowanie w ósmej edycji BO rozpoczęło się 20 września (w poniedziałek) i będzie trwało do końca tego miesiąca, czyli jeszcze tylko dwa dni. Spośród 410 propozycji, które przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną będzie można zagłosować na jeden z 81 projektów zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz na jeden z 329 projektów z zadań dzielnicowych (głos można oddać na zadanie w dzielnicy, w której się mieszka).

Poniżej opiszemy według nas bardzo ciekawy projekt ogólnomiejski, którym jest zadanie nr 264. „Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku zaplecza sportowo-socjalnego”.

Skra-6
fot. redakcja

Od 95 lat działacze i pracownicy Klubu SKRA dokładają wszelkich starań, by młodzi częstochowscy piłkarze Akademii Skry Częstochowa mieli miejsca przyjazne dla rozwoju i sportowej edukacji. Tak też dzięki temu w 2011 roku staraniom przy ul. Loretańskiej został oddany do użytku.

Po dziesięciu latach eksploatacji i przybywających młodych piłkarzy (obecnie trenuje już ponad 500 dzieci z Częstochowy) stadion wymaga kolejnej interwencji włodarzy. Wraz z rozwojem Klubu pojawiła się potrzeba rozbudowy budynku klubu. W miejscu obecnych zniszczonych szatni zewnętrznych włodarze pragną wybudować nowy zespół szatni, gabinetów fizjoterapeutycznych oraz sali szkoleniowych i połączyć je z obecnym budynkiem klubu.

Ogrzewane szatnie na pewno zwiększą komfort przygotowań do treningu, a profesjonalne sale szkoleniowe oraz gabinety fizjoterapeutyczne umożliwią i przyśpieszą rozwój młodych Piłkarzy i Piłkarek.

Dodatkowo według rozpisanego zadania nowe gabinety fizjoterapeutyczne zostaną nieodpłatnie udostępnione najstarszym mieszkańcom Częstochowy.

Co istotne włodarze Skry pragną całkowicie dostosować boisko przy ul. Loretańskiej do potrzeb młodych piłkarzy. Rozpisany projekt traktują jako pierwszą fazę dostosowania obiektu, aby w następnych pneumatycznie zadaszyć boisko, zrewitalizować trybuny lub choćby je zmodyfikować dla większego komfortu kibiców.

Sumując, warto się pośpieszyć i zagłosować, aby następnie cieszyć się z efektów na długie lata.

BO_skra_300x250 (1)
fot. Skra Częstochowa