fbpx

Prochem udowadnia: zrównoważony rozwój ma znaczenie

Prochem od lat udowadnia, że region częstochowski jest doskonałym miejscem do prowadzenia nie tylko rozwojowego biznesu. Pokazuje, że można zarządzać firmą, mając na uwadze dobro lokalnej społeczności.

Region częstochowski obfituje w przedsiębiorstwa, które od lat z powodzeniem dostarczają specjalistyczne produkty na rynek krajowy i europejski. W związku z tym, że większość towarów trafia do sprofilowanego klienta, firmy te zwykle nie są szerzej znane lokalnej społeczności. To właśnie dlatego czasem rodzi się przekonanie, że w Częstochowie nie ma miejsca na rozwój przyszłościowego biznesu. Nic bardziej mylnego!

Prochem 35 lat doświadczenia

Jednym z przedsiębiorstw, które od dekad rozwija swoją działalność w kraju i za granicą jest spółka Prochem z Kłomnic, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją farb przemysłowych.

Firma może się poszczycić 35 latami doświadczenia w tworzeniu lakierniczych systemów antykorozyjnych. Nic więc dziwnego, że jest liderem rynku kolejowego. Wyroby przedsiębiorstwa znajdują również zastosowanie w przemyśle energetycznym, hutniczym i stoczniowym. Część jest też dedykowana gospodarstwom domowym. Prochem zajmuje się także produkcją m.in. płynów do spryskiwaczy i chłodnic oraz środków dezynfekujących.

Prochem udowadnia: zrównoważony rozwój ma znaczenie 2
Fot. Prochem

Wszystkie produkty wytwarzane przez Prochem spełniają surowe kryteria jakościowe i wszelkie normy ekologiczne. To właśnie dzięki wyśrubowanym procedurom firma od lat z powodzeniem realizuje zlecenia m.in. dla PKP Cargo, PGE, Polregio czy Żeglugi Mazurskiej. Innowacyjne produkty wytwarzane przez Prochem były wykorzystywane np. przy budowie basenu w Żarkach, a farby wysokotemperaturowe znalazły zastosowanie w Iraku.

Prochem wkracza w nowy etap rozwoju

Przedsiębiorstwo Prochem przechodzi obecnie niemałe zmiany. Na terenie firmy budowana jest nowa hala produkcyjna, kolejny magazyn i warsztat. Władze spółki nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. Jeszcze w tym roku wystartuje budowa nowoczesnego biurowca. Cały kompleks biurowo-produkcyjny powinien zostać oddany do użytku najpóźniej na przełomie 2022 i 2023 roku.

Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie niemal 60 osób, zapewniając stabilną pracę pracownikom produkcji, administracji oraz przedstawicielom handlu.

Firma posiada swoje przedstawicielstwo na rynku czeskim i słowackim oraz stale rozwija kolejne kanały dystrybucji.

Prochem udowadnia: zrównoważony rozwój ma znaczenie 3
Fot. Prochem

Prochem – biznes odpowiedzialny społecznie

Polska to nie tylko największe miasta. Wiedzą o tym doskonale władze spółki, które wspierają zespół GLKS Kłomnice, lokalną drużynę piłkarską. W ramach klubu funkcjonuje Akademia Piłkarska zrzeszającą najmłodszych pasjonatów piłki nożnej. To właśnie tam młodzi sportowcy z Kłomnic stawiają pierwsze kroki na murawie boiska i zdobywają doświadczenia, biorąc udział w zawodach piłkarskich.

Prochem od lat wspiera również wiele lokalnych inicjatyw społecznych, miejscowe szkoły, przedszkola oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie całego powiatu częstochowskiego.

Także po wybuchu pandemii COVID-19, gdy firma do swojej oferty wprowadziła środki dezynfekujące, władze spółki wykazały się niezwykłą wrażliwością społeczną. Przekazały część wyprodukowanych materiałów do lokalnych szpitali oraz innych instytucji publicznych. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, pierwsze tygodnie walki z pandemią miały kluczowe znaczenie dla utrzymania systemu ochrony zdrowia. Z dnia na dzień w szpitalach zaczynało brakować dosłownie wszystkiego. Wsparcie ze strony przedsiębiorstw takich jak Prochem okazało się dla placówek nieocenioną pomocą.

Spółka Prochem od lat udowadnia, że region częstochowski jest doskonałym miejscem do prowadzenia nie tylko rozwojowego biznesu. Pokazuje także, że można zarządzać firmą, mając na uwadze dobro lokalnej społeczności. To właśnie takie działania pozwalają budować lokalny patriotyzm. To one wpływają na rozwój naszego regionu.

Czytaj także: Koksownia Częstochowa Nowa. Nowoczesność i tradycja