Porażka z Chrobrym Głogów i coraz trudniejsza sytuacja Skry Częstochowa

W 15. kolejce Fortuna 1 Ligi Skra Częstochowa przegrała w poniedziałek w Bełchatowie z Chrobrym Głogów 1:2. To szósta porażka częstochowian z rzędu…

Przed poniedziałkowym meczem z Chrobrym Głogów kibice Skry liczyli na przełamanie. Skra była po pięciu porażkach z rzędu, ale fani częstochowskiego zespołu trzymali kciuki, że w poniedziałek w Bełchatowie nastąpi przełamanie. Tak się jednak nie stało…

Goście, którzy przed meczem mieli 7 punktów przewagi nad Skrą, przyjechali do Bełchatowa po zwycięstwo. Chrobry na prowadzenie wyszedł w 32. minucie. Gola zdobył Patryk Kusztal. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył z rzutu wolnego Patryk Mucha. Goście utrzymali prowadzenie 2:0 do przerwy.

Po zmianie stron Skra ruszyła do odrabiania strat. W 73. minucie straty na 1:2 zmniejszył Szymon Szymański. Mimo ataków częstochowianom nie udało się doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali z Chrobrym 1:2.

Skra po 15 kolejkach ma 14 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Chrobry po zwycięstwie w Bełchatowie awansował na 5. miejsce w tabeli.

AK, fot: Natanael Brewczyński Skra Częstochowa

Skra Częstochowa – Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kusztal (32.), 0:2 Mucha (35.), 1:2 Szymański (74.)

Skra: Bursztyn – Szymański, Mesjasz, Brusiło, Flak, Sajdak (74. Babiarz), Baranowicz, Lukoszek, Nocoń (85. Gołębiowski), Łukasiak (74. Hilbrycht), Kozłowski (64. Sangowski).