Porażka Rakowa w Lizbonie ze Sportingiem w meczu Ligi Europy

W czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w czwartek w Lizbonie ze Sportingiem. Częstochowianie po 4 kolejkach mają na koncie tylko 1 punkt…

Piłkarze Rakowa Częstochowa na mecz do Lizbony wylecieli w środę w bardzo dobrych nastrojach. Nie ma się co dziwić. W swoim ostatnim meczu w PKO BP Ekstraklasie pokonali w niedzielę Zagłębie Lubin aż 5:0. Czerwono-niebiescy po przylocie do Lizbony mieli okazję zapoznać się w środę z Estadio Jose Alvalade i wziąć udział w konferencji prasowej.

Do Lizbony dotarła też spora grupa kibiców Rakowa, którzy tak jak na wcześniejszych wyjazdach w europejskich pucharach zaznaczyła swoją obecność i zagrzewała piłkarzy Rakowa do walki.

Raków rozpoczynając mecz w Lizbonie ze Sportingiem miał na koncie tylko 1 punkt. Do Sturmu Graz i Sportingu tracił 3 punkty, a do prowadzącej Atalanty Bergamo 6 „oczek”. Swój pierwszy punkt w grupie D Ligi Europy Raków wywalczył po remisie ze Sportingiem 1:1. Dlatego częstochowianie wiedzieli mniej więcej na co stać rywali i bez obaw podchodzili do czwartkowego meczu.

Spotkanie zaczęło się źle, bo od 12. minucie Raków grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Bogdan Racovitan i Raków tak jak Sporting w Sosnowcu, musiał grać w osłabieniu. Sporting po analizie VAR otrzymał rzut karny, który wykorzystał Pedro Goncalves. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

W drugiej części meczu scenariusz się powtórzył. Gospodarze po analizie VAR otrzymali drugi rzut karny. Sporting pewnie wykorzystał jedenastkę i prowadził 2:0. Raków nie poddawał się jednak i ambitnie atakował. W 71. minucie Milan Rundić strzałem z bliskiej odległości zdobył dla Rakowa kontaktowego gola. Gospodarze utrzymali jednak prowadzenie i wygrali mecz.

Po 4 kolejkach w fazie grupowej Ligi Europy w grupie D Raków ma na koncie 1 punkt. W dwóch ostatnich meczach Raków zagra 30 listopada w Graz ze Sturmem oraz 14 grudnia w Sosnowcu z Atalantą Bergamo.

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielę wrócą do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. O godz. 15 zmierzą się w Szczecinie z Pogonią. W poprzednim sezonie Raków wygrał w Szczecinie i tym razem fani Rakowa też liczą na zwycięstwo. W tabeli PKO BP Ekstraklasy Raków jest na 4. miejscu i ma 26 punktów. Pogoń jest na 5. pozycji z 25 punktami. Zapowiada się zacięte spotkanie…