Porażka Exact Systems Hemarpol w Radomiu z ostatnimi Czarnymi…

Zupełnie nie wyszedł siatkarzom Exact Systems Hemarpol poniedziałkowy mecz Plus Ligi w Radomiu. Częstochowianie przegrali z ostatnimi w tabeli Czarnymi 0:3…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol przystąpili do meczu w Radomiu po zwycięstwie z GKS-em Katowice 3:2. Częstochowianie wyszarpali GKS-owi wygraną, bo przegrywali już 8:12 w tie-breaku, a mimo to wygrali 16:14. Drużyna trenera Leszka Hudziaka jechała do Radomia na mecz z ostatnimi w tabeli Czarnymi z wiarą w zwycięstwo. Częstochowscy siatkarze chcieli wygrać, wywalczyć ósme zwycięstwo w sezonie i zrewanżować się radomianom za porażkę z pierwszej części sezonu.

Siatkarze z Częstochowy i zrealizowali żadnych z przedmeczowych założeń. Exact Systems Hemarpol bardzo źle wszedł w mecz. Goście przegrali pierwszego seta do 15! W drugiej partii było podobnie, bo częstochowianie zdobyli tylko 16 punktów… W meczu w Radomiu trener Leszek Hudziak miał ograniczone pole manewru i korzystał tylko z jednego rozgrywającego, którym był Tomasz Kowalski.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol w trzecim secie mieli ostatnią szansę, aby odmienić losy spotkania. Częstochowianie zaczęli seta z Mateuszem Borkowskim i Łukaszem Rymarskim w składzie. Częstochowianie prowadzili 12:9, 13:10 i 15:12. Czarni szybko jednak wyrównali na 16:16, a za chwilę objęli prowadzenie 17:16 i 20:18. Czarni nie oddali prowadzeni i wygrali 25:21 oraz mecz 3:0!

Siatkarze Exact Systems Hemarpol mogli w poniedziałek cieszyć się z 8 zwycięstwa w sezonie i praktycznie zagwarantować sobie utrzymanie. Dali jednak wygrać gospodarzom, którzy przedłużyli swoje szanse na utrzymanie w Plus Lidze…

AK, fot: AK

Enea Czarni Radom – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:15, 25:16, 25:21)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Espeland, Janus, Jaskuła (libero), Jenness (libero) – Borkowski, Bouguerra, Kogut, Rymarski.