W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej w Plus Lidze siatkarze Exact Systems Hemarpol przegrali w Gdańsku z Treflem 0:3. Teraz będą śledzić mecz Barkom Każany Lwow – Czarni Radom.

Częstochowianie niezwykle zmobilizowani wyszli na pierwszego seta w Gdańsku. Wiedzieli, że jak zdobędą z Treflem tylko jeden punkt to zagwarantują sobie utrzymanie. W innym przypadku będą musieli o punkt walczyć w ostatniej kolejce lub liczyć na porażkę Czarnych…

Pierwszy set zakończył się grą na przewagi, ale triumfował Trefl. W drugiej partii zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali do 14. Ostatnią szansę na przedłużenie meczu goście mieli w trzeciej partii, ale jej nie wykorzystali. Exact Systems Hemarpol przegrał 0:3. Teraz częstochowianie muszą śledzić losy meczu w Wieluniu, gdzie w czwartek o 20:30 Czarni Radom zmierzą się z Barkom Każany Lwów.

AK, fot: Marek Osuchowski (Exact Systems Hemarpol)

Trefl Gdańsk – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (27:25, 25:14, 25:22)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Schmidt, Dulski, Kogut, Janus, Jaskuła (libero) – Keturakis, Espeland, Borkowski, Hain, Jenness.

Porażka Exact Systems Hemarpol w Gdańsku. Teraz trzeba liczyć na porażkę Czarnych w Wieluniu 2