fbpx
Strona głównaPolecaneNa Empik Go zadebiutował serial "Gra Luizy". W obsadzie Bogusław Linda, za...

Na Empik Go zadebiutował serial „Gra Luizy”. W obsadzie Bogusław Linda, za scenariusz odpowiada związana z Częstochową Anna Robak-Reczek

Dramat „Gra Luizy” autorstwa Anny Robak-Reczek, wyróżniony został w 1. edycji konkursu Empik Go STORY. Teraz serial pod tym tytułem zadebiutował w aplikacji Empik Go.

O Annie Robak-Reczek pisaliśmy już na naszym portalu. Autorka z urodzenia jest Dolnoślązaczką, jednak mocno związaną z Częstochową. Jest bowiem absolwentką tutejszego VI LO im. Dąbrowskiego, a do dziś mieszkają tu jej rodzice, brat i dalsza rodzina. Ona sama od 20 lat mieszka w Warszawie.

Robak-Reczek ukończyła studia na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Po kilkuletniej przygodzie z produkcją filmową i telewizyjną zajęła się m.in. public relations. Jak podkreśla „żyje książkami”. Jak nie pisze, to czyta.

Na Empik Go zadebiutował serial "Gra Luizy". W obsadzie Bogusław Linda, za scenariusz odpowiada związana z Częstochową Anna Robak-Reczek 1
Anna Robak-Reczek (archiwum autorki/fot. Patrycja Polańska)

W 2018 r., nakładem wydawnictw BIS, wydała debiutancką książkę zatytułowaną „Zniknięty”. Ukazała historię współczesnej rodziny z zagadką z przeszłości w tle. Rok później na rynku wydawniczym ukazała się kolejna jej powieść – „Odzyskane”. Książkę, podobnie jak tegoroczną „Apokalipsę według Joanny” wydało wydawnictwo Lucky.

Teraz pora na „Grę Luizy”. To efekt zwycięstwa autorki w pierwszej edycji konkursu Empik Go Story. Napisany przez nią scenariusz to komediodramat przedstawiający historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach. 13 lipca serial audio w reżyserii Krzysztofa Czeczota zadebiutował w aplikacji Empik Go.

„To jest trudne. Nad nami nikt się nie lituje. Depresja – proszę bardzo, pochylamy się z troską. Schizofrenia, a nie przepraszam, choroba afektywna dwubiegunowa – jesteśmy z wami, trzymajcie się. Autystycy też mają całkiem dobry PR – geniusze i Dustin Hoffman w „Rain Manie”, słodki jak mops. Ale nie psychopaci. Nam opinię robi Hannibal Lecter” – czytamy we fragmencie scenariusza Anny Robak-Reczek.

Damsko-męska walka o miłość i władzę

Na Empik Go zadebiutował serial "Gra Luizy". W obsadzie Bogusław Linda, za scenariusz odpowiada związana z Częstochową Anna Robak-Reczek 2
„Gra Luizy” (mat. Empik Go)

„Luiza jest bezkompromisowa, bezpośrednia i bezczelna. Wywołuje skrajne emocje. Jest psychopatką, która z łatwością rozstawia ludzi po kątach i konsekwentnie dąży do obranego celu. Ta mocna i nieschematyczna postać jest główną bohaterką historii, która zwyciężyła w konkursie Empik Go STORY na najlepszy scenariusz serialu audio. Autorka, Anna Robak-Reczek, rozprawia się w „Grze Luizy” z rodzicielską miłością i nienawiścią, a także damsko-męską walką o miłość i władzę. Trzymająca w napięciu fabuła uderza w wiele czułych punktów. W tej historii nic nie jest oczywiste” – zapowiada Empik Go.

W rolę tytułowej bohaterki, która próbuje ustawić życie swoje i bliskich według własnych reguł, wcieliła się Aleksandra Linda, debiutująca w tym formacie. Ojca Luizy – Witolda gra słynny Bogusław Linda. Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa. Witold to zaś skuteczny biznesmen, wykształcony erudyta i meloman.

Obok tej rodzinnej pary głównych bohaterów grają aktorzy, których nie trzeba nikomu przedstawiać: Dawid Ogrodnik (Olaf) i Filip Pławiak (Kamil). W pozostałych rolach występują zaś m.in. Joanna Kwiatkowska – Zduń, Jakub Jakubiec, Ewa Serwa, Maciej Więckowski, Leszek Zduń i oczywiście sam reżyser.

Jesienią „Gra Luizy” zadebiutuje w formacie książki papierowej

Na Empik Go zadebiutował serial "Gra Luizy". W obsadzie Bogusław Linda, za scenariusz odpowiada związana z Częstochową Anna Robak-Reczek 3
„Gra Luizy” (mat. Empik Go)

Do czego jest w stanie posunąć się młoda dziewczyna, która fascynuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn? Czy wielki biznes to przestrzeń, w której relacja ojca z dzieckiem może rozkwitać? I jak wiele prawd musimy ukrywać w obawie przed światem? Pytań jest wiele, jednak „Gra Luizy” nie udziela na nie jednoznacznych odpowiedzi. Twórcy produkcji zaznaczają, że serial jest nie tylko tytułem wymagającym, ale także rozrywkowym.

-Każda praca z postacią przynosi więcej wiedzy o samym sobie i innych. Interesuję się psychologią, więc możliwość pochylenia się nad skomplikowanym charakterem była dla mnie bardzo ekscytująca. Warunki nagrań były idealne. To bardzo ważne, aby działo się to w miejscu, które dba o higienę pracy i z ludźmi, którzy dają dużo wsparcia i dobrej energii. Praca z Krzysztofem Czeczotem, doskonałym reżyserem i pedagogiem, była nadzwyczajna i z żalem kończyłam pracę nad tym projektem. Natomiast Dawid Ogrodnik i Filip Pławiak to wspaniali kompani do wspólnego tworzenia – mówi o pracy Aleksandra Linda.

Pierwszy odcinek serialu jest już dostępny. „Gra Luizy” ma też swoją stronę www.empik.com/go/graluizy. Warto dodać, że jesienią historia zadebiutuje także w formacie książki papierowej (Wydawnictwo W.A.B.) oraz e-booka.

-Jestem i dumna, i zdumiona, że to, co wymyśliłam, zaistniało w takiej formie! (…) Pisanie „Gry Luizy” to była i szkoła, i przygoda, i frajda. Obsada – zaniemówiłam, gdy się dowiedziałam; realizacja – super. Wsparcie, jakie miałam przy pisaniu – nieocenione. Zaczęło się od konkursu Empik Go Story – i tak od pół roku żyję z Luizą u boku. A to nie koniec – pisze Anna Robak-Reczek.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Aktorka częstochowskiego teatru Małgorzata Marciniak w serialu “Kruk. Czorny Woron nie śpi”

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV