fbpx
Strona głównaPolecaneAktorka częstochowskiego teatru Małgorzata Marciniak w serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi"

Aktorka częstochowskiego teatru Małgorzata Marciniak w serialu “Kruk. Czorny Woron nie śpi”

W piątek, 9 lipca Canal+premium wyemituje pierwszy odcinek serialu “Kruk. Czorny Woron nie śpi”. W obsadzie znalazła się również Małgorzata Marciniak, aktorka Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie.

Serial kryminalny “Kruk. Szepty słychać po zmroku” w reżyserii Macieja Pieprzycy zadebiutował na antenie Canal+ w 2018 r. Na Podlasiu dochodzi do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk zostaje oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musi zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości. Inspektora zagrał Michał Żurawski, a produkcja szybko zyskała grono wiernych widzów.

“Kruk. Czorny Woron nie śpi”

Teraz pora na wyczekiwaną przez nich kontynuację. Drugi sezon zatytułowano “Kruk. Czorny Woron nie śpi”, a za reżyserię znów odpowiada Pieprzyca, autor takich filmów jak “Chce się żyć” czy “Jestem mordercą”.

-Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie. Jednocześnie targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wchodzi na ścieżkę mafijnych powiązań – tak zapowiada produkcję Canal+.

W obsadzie również Małgorzata Marciniak!

Aktorka częstochowskiego teatru Małgorzata Marciniak w serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi" 1
Małgorzata Marciniak (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Oprócz wymienionych już aktorów obsadę serialu tworzą m.in. Katarzyna Wajda, Tomasz Włosok, Zbigniew Stryj i… Małgorzata Marcinak, która na co dzień jest aktorką Teatru im. Mickiewicza. Tu wciela się w rolę Cyganki, matki Weszo – Dika Balasz. Zobaczymy ją zaś w odcinku drugim i szóstym.

Przypomnijmy, że Marcinak z częstochowską sceną związana jest od 1990 r. To Laureatka Złotej Maski (1996) za rolę tytułową w spektaklu „Balladyna” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, a także nagrody Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Obecnie widzowie mogą ją oglądać w spektaklach “Nagle, zeszłego lata”, “Czyż nie dobija się koni?”, “Królowa śniegu” i “Trzy świnki”. Aktorkę znają również telewidzowie, grała bowiem m.in. w “Fali zbrodni” i “Pierwszej miłości”.

Premiera serialu “Kruk. Czorny Woron nie śpi” już w piątek, 9 lipca o godz. 21 na kanale Canal+premium. Kolejne odcinki prezentowane będą co piątek.

Zuzanna Suliga

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here