fbpx
Strona głównaPolecaneZwiązana z Częstochową Anna Robak-Reczek zwyciężczynią konkursu Empik Go Story

Związana z Częstochową Anna Robak-Reczek zwyciężczynią konkursu Empik Go Story

Zwyciężczynią pierwszej edycji konkursu Empik Go Story została związana z Częstochową Anna Robak-Reczek. Opisała historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach.

Anna Robak-Reczek z urodzenia jest Dolnoślązaczką, jednak mocno związaną z Częstochową. Ukończyła bowiem tutejsze VI LO im. Dąbrowskiego, a do dziś mieszkają tu jej rodzice, brat i dalsza rodzina. Sama zaś od 20 lat mieszka w Warszawie.

W 2018 r., nakładem wydawnictw BIS, wydała debiutancką książkę zatytułowaną “Zniknięty”. To historia współczesnej rodziny z zagadką z przeszłości w tle, ukazująca wzajemne relacje i różne, także wykluczające się, potrzeby ludzi, którzy stanowić mają wspólnotę.

“Widok nieznajomej, kpiąco uśmiechniętej kobiety na rodzinnym filmie prowokuje do wznowienia poszukiwań zaginionego przed laty ojca rodziny. Żona zaginionego, ponad osiemdziesięcioletnia Irena, ma już dosyć – rachunków, obiadów, własnych dzieci. Najbardziej ma dość uporu swojego syna, któremu zniknięcie ojca nie daje spokoju i który za wszelką cenę dąży do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy. Prowadzone przez niego poszukiwania przyniosą rodzinie niepokój. Czy wszystkie zagadki trzeba rozwiązywać? Zwłaszcza że nie wszystkie odpowiedzi będą miłe, a niektóre pytania nadal pozostaną otwarte” – tak opisywał książkę Robak-Reczek wydawca.

Związana z Częstochową Anna Robak-Reczek zwyciężczynią konkursu Empik Go Story 1
Książka “Zniknięty”, której autorką jest Anna Robak-Reczek

Warto dodać, że debiutancka powieść autorki zawiera wątek częstochowski.

Najpierw “Zniknięty”, potem “Odzyskane”

Z kolei w 2019 r. na wydawniczym rynku ukazała się druga książka Anny Robak-Reczek – “Odzyskane”. Tym razem publikacja ukazała się nakładem wydawnictw Lucky. Bohaterką jest tu Alina Majewska, która nie ma wyjścia, musi więc odnaleźć się w nowej rzeczywistości, na Ziemiach Odzyskanych.

Związana z Częstochową Anna Robak-Reczek zwyciężczynią konkursu Empik Go Story 2
Książka “Odzyskane”, której autorką jest Anna Robak-Reczek

“Kiedy historia puka do drzwi, a trudna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, próbuje z całych sił ułożyć sobie życie w nowym miejscu. Czy odnajdzie spokój i szczęście targana burzliwymi zmianami w powojennej Polsce? Czy osobiste urazy i konflikty rodzinne zostaną zażegnane? Czy w jej życiu znajdzie się miejsce na miłość?” – czytamy w opisie “Odzyskanych”.

Dotychczasowe książki pisarki zebrały dobre opinii wśród czytelników. Oto przykład recenzji zamieszczonej na stronie bonito.pl: „Odzyskanie” to kawał dobrego obyczaju, który czyta się na jednym wdechu. To książka o odzyskiwaniu własnej tożsamości oraz o nowych początkach, które nie zawsze należą do udanych. To kawał dobrej literatury obok, której nie można przejść obojętnie.

Wiosna przyniesie serial audio

Związana z Częstochową Anna Robak-Reczek zwyciężczynią konkursu Empik Go Story 3
Anna Robak-Reczek (mat. Empik GO)

Anna Robak-Reczek nie próżnuje: na przełom lutego i marca planuje bowiem premierę trzeciej już książki. Zanim to nastąpi, może pochwalić się sporym sukcesem. 26 stycznia Empik Go ogłosił, że została zwyciężczynią pierwszej edycji konkursu Empik Go Story. Napisany przez nią scenariusz to komediodramat przedstawiający historię młodej psychopatki, która żyje na własnych zasadach. Serialu audio na tej podstawie będzie można posłuchać już wiosną.

Przypomnijmy, że Empik GO to aplikacja z jedną z najlepszych ofert audiobooków i e-booków na rynku. Wśród produkcji oryginalnych, które ma ona na koncie warto wspomnieć m.in. “Dublerkę” (z udziałem choćby Marii Seweryn) oraz “Molly” (występują w nim Michalina Łabacz i Józef Pawłowski). Więcej o Empik Go na www.empik.com/go

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here