Leon Madsen w finale SEC jechał w finale, ale mistrza nie wywalczył. Ma tytuł wicemistrza SEC. Przedpełskiemu brakło niewiele

Leon Madsen i Paweł Przedpełski bardzo dobrze zaprezentowali się w środę w turnieju finałowym Tauron SEC w Toruniu. Leon Madesen jechał w wielkim finale i do końca walczył o mistrzostwo Europy. Ostatecznie w wielkim finale był drugi i wywalczył srebrny medal SEC! Pawłowi Przedpełskiemu brakło niewiele do barażu i walki o finał.

Przedpełski rundę zasadniczą zakończył z bardzo dobrym wynikiem 10 zdobytych punktów. Po 10 punktów wywalczyli też Nicki Pedersen, Bartosz Smektała i Timo Lahti. Przedpełski był najsłabszy z tego towarzystwa i został sklasyfikowany na 7. pozycji.

Do wielkiego finału awansowali od razu Kai Huckenbeck i Rober Lambert.

W barażu jechali Leon Madsen, Nicki Pedrsen, Timo Lahti i Bartosz Smektała. Madsen i Lahti dołączyli do wielkiego finału do Lamberta i Huckenbecka. W wielkim finale najlepiej wystartowali Lambert i Lahti. Madsen co prawda awansował na drugie miejsce, ale nie dał rady Lambertowi. Żużlowiec z Wielkiej Brytanii mógł świętować tytuł Mistrza Europy.

W wielkim finale wygrał Lambert, przed Madsenem, Lahti i Huckenbeckiem.

W klasyfikacji generalnej Tauron SEC 2020 złoty medal SEC wywalczył Robert Lambert, wicemistrzem został Leon Madsen, a brązowym medalistą Rosjanin Grigorij Łaguta.

Czwartą pozycję wywalczył Duńczyk Mikkel Michelsen. O piątą pozycję w biegu barażowym walczyli Bartosz Smektała i Nicki Pedersen. Polak pokonał Duńczyka i wywalczył 5. pozycję w Tauron SEC 2020.

Żużlowcy Eltrox Włókniarza nie będą mieć zbyt dużo czasu na świętowanie wyników w SEC w Toruniu. Już w czwartek Eltrox Włókniarz będzie jeździł zaległe spotkanie PGE Ekstraligi w Rybniku z ROW-em. Kibice Włókniarza liczą na dobrą dyspozycję Madsena, Przedpełskiego, a także Jasona Doyla, Fredrika Lindgrena, Rune Holty, Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego.