Siatkarze Exact Systems Hemarpol we wtorkowy wieczór przegrali z Barkom Każany Lwów 0:3. Zaskakujące jest to, że nie zdobyli u siebie w hali nawet seta…

Siatkarze Exact Systems Hemarpol we wtorkowym spotkaniu z Barkom Każany Lwów chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę w Radomiu z Czarnymi 0:3, którzy są na ostatnim miejscu w tabeli Plus Ligi. Częstochowscy siatkarze chcieli też zrewanżować się Ukraińcom za porażkę w Wieluniu. Nic z tych rzeczy nie wyszło. Gospodarze przegrali 0:3 i musieli przełknąć gorzką pigułkę.

Kto wie, jakby potoczył się mecz, gdyby nie końcówka pierwszej partii. Exact Systems Hemarpol prowadził już 24:20 i 25:24. Seta po przegra na przewagi wygrali jednak goście 27:25 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

To uskrzydliło goście, bo na początku drugiego seta szybko odskoczyli na 5:1. Później prowadzili 12:9, 15:12. W końcówce częstochowianie zbliżyli się na 22:24, ale Barkom wygrał 25:23 i prowadził 2:0.

W trzeciej i jak się później okazało ostatniej partii częstochowianie prowadzili 10:6. Rywale po kilku akcjach wyrównali na 13:13. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka znowu odskoczyli na 20:17, ale nie potrafili tego utrzymać. Exact Systems Norwid prowadził jeszcze 21:20, ale w końcówce do głosu zaczęli dochodzić goście. Wygrali znowu na przewagi 26:24 i mecz 3:0. Barkom wywiózł z Częstochowy cenne 3 punkty.

Barkom po 26 meczach ma 33 punkty i zajmuje 11. pozycję w tabeli. Exact Systems Hemarpol po 26 kolejkach ma 23 punkty i jest na 13. pozycji. Nad 14. GKS-em Katowice częstochowianie mają tylko punkt przewagi, a nad 15. Cuprum Lubin tylko 2 „oczka” przewagi.

Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Enea Czarni Radom (15 punktów).

MR-K, fot: Marek Osuchowski (Exact Systems Hemarpol)

Exact Systems Hemarpol – Barkom Każany Lwów 0:3 (25:27, 25:25, 24:26)

Exact Systems Hemarpol: Kowalski, Sobański, Hain, Dulski, Kogut, Janus, Jaskuła (libero) – Keturakis, Bouguerra, Borkowski.

Partnerami relacji sportowych są:

Targi budowlane wyposażenia wnętrz i nieruchomości

Kolejna porażka siatkarzy Exact Systems Hemarpol 0:3. Tym razem z Barkom Każany Lwów 2